Clo, mobil, etotalk

Od: Datum: 01.11.14 16:00 odpovědí: 5 změna: 02.11.14 11:10
Zdravim,
Prosim, nevite nekdo na kolik vyjde clo? Klidne piste odhadem. Chci si koupit honor 6 z etotalk.com ..doprava je zdarma, ale na kolik me vyjde clo?
Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.14 16:07

Clo snad platit ani nebudeš, spíše počítej s DPH 21 %.

doplněno 01.11.14 16:14:

@zztop nejsu si jistý, ale clo nejspíš platit nebude, ikdyby bylo zboží nad 150 eček. Já objednával z Číny mobil za 300 dolarů a platil jsem jen DPH. Tuším, že pokud je zboží pro vlastní účely, tak se clo neplatí (bez záruky).

Jinak pokud je doprava Free shipping, celníci určí tabulkovou cenu dopravy

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.14 16:09

Proč asi? Jelikož nepíšeš cenu tak si to spočítej sama.

Clo se vyměřuje u zásilek nad 150 Euro a tvoří 3–11 % z její celkové hodnoty (přesná výše cla závisí na typu zboží).

a nezapomeň na DPH

DPH se vyměřuje u zásilek nad 22 Euro a tvoří 20 % z její celkové hodnoty (celková hodnota zásilky = hodnota zboží + poštovné + pojištění přepravy).

A mimochodem vyhledání této informace mi zabralo asi 5 vteřin. Kolik tobě zabralo psaní dotazu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.11.14 16:22
356 dolaru..honor 6
Datum: 01.11.14 16:26

356x22 Kč = 7832 Kč + 21% DPH =? Kč

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.11.14 11:10
To jsi z levného kraje v patek byl kurz 22.665.
Deniso měla sis zaplatit dopravu DHL, stojí to pár dolarů navíc, ale mobil máš za tři dny doma a DHL za tebe vyřídí všechny záležitosti. Takhle to půjde měsíc nebo déle, celnici u nás to budou zadržovat, budeš platit za uskladnění, dokladat cenu atd, což jsou další výdaje. Já kupoval dva mobily současně, doprava stála 13 USD, v sobotu odletěly z Číny, v po dopoledne jsem je měl doma. S cinanem jsem se domluvil aby to deklaroval jako e-book za 20 USD oba a žádné DPH jsem neplatil.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.