Kde sehnat tento potenciometr?

Od: Datum: 31.10.14 19:43 odpovědí: 10 změna: 22.12.14 23:32

Dobrý den,

Mé bábi se po několika letechporouchalo malé čínské rádio na baterky a nechce se ho vzdát, jedná se o to že má vyježděnej potenciometr a chrplá to. Co je však problém, že nikde nemohu takový sehnat, na tme ani gme nic takového co potřebuji nemají. Nevíte kde to sehnat? (viz foto alá sken)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 31.10.14 20:09

Kdyby nebyl k mání, zašel bych do servisu, nebo pohledat třeba v nějakém starším heblu, něco podobného bylo na destičce zasilovače z PC, CD mechaniky. Asi se spínačem. Nebo bych tam dal cokoli, co tam vleze, knoflíkový ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.14 21:15

Že potenciometr chrastí ještě nemusí znamenat nutnou výměnu. Většinou ho stačí prostříknout sprejem na kontakty a párkrát protočit. Kdysi se to jmenovalo "kontaktol", "kontox", "pegomin"..., co existuje dneska nevím, ale určitě se něco najde. V nouzi se používala červená brzdová kapalina nebo petrolej a injekční stříkačka, ale to bych u současných potenciometrů asi nezkoušel :-D

Datum: 31.10.14 21:21

kontaktol znám, ten máme na chatě, ale já bych ho stejně nejraději vyměnil, von ce celej váklá a je z plastu, takže ho nějak dotáhnout, přiklepnout nejde, tedy jde ale už to nebude potencoimetr *haha*

Od: bmbx®
Datum: 31.10.14 21:36

Datum: 31.10.14 21:45

Tohle?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.10.14 22:02

Ano! přesně toto!

Datum: 31.10.14 22:10

No a ten je přesně v mém odkazu na ebay Cena je i s poštovným relativně vysoká, ale když už něco opravit pořádně, tak...

Datum: 31.10.14 22:42

no tak to už by bylo levnější sehnat jinýho čmonga a z ěj si to vypreparovat... Napadlo mne tam strčit klasickej poťák se spínačem, ale potřebuju, aby měl ty vývody usebe ne ve dvou řadách, protože tam neni místo v tom rádiu, zkrátka je otřeba aby byl co nejplacatější...

Datum: 31.10.14 22:48

Já jich někde pár mám, byly to nejpoužívanější potenciometry ve všech možných malých rádiech posledních 50 let od japonské produkce počínaje až po výrobky Tesla *smich*

Datum: 22.12.14 23:32

Opraveno! Nějak jsem se s tím neflákal, vykuchal jsem ze staré CB vysílačky potenciometr se spínačem a povedlo se mi ho tam nacpat, a běží to... Dokonce i líp než předtím, teď je hlasitost s potenciometrem naprosto lineární... Sice je tam celej trochu (nepatrně, na první pohled nejde vidět) našikmo, ale to nevadí, hlavní je to že tam drží přidělanej matkou a napevno!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.