Výměna TV+R zásuvky

Od: Datum: 29.10.14 21:07 odpovědí: 19 změna: 30.10.14 15:25

Ahoj,

dá se nějak schůdně vyměnit tato letitá zásuvka (viz. foto)?

Potřebuji k ní připojit antení kabel od TV (DVB-T).

Co jsem tak letmo vzhlédl "potřebuji koncovou zásuvku."

Jsem zmatený z toho, že většina zásuvek má v sobě 1 vstup (na kabel) a 2 výstupy, ale já mám ve staré zásuvce kabely dva i dva výstupy (TV+R).

Antenní kabel nyní v zásuvce drží velmi slabě, díky rozdílním "koncovkám". Se signálem problém není.

Vzhledově to nemusí být 100%, je to na zakrytém místě za pohovkou, jde mi spíše o funkčnost. Chtěl bych se vyhnout zasekávání do zdi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 21:13

http://www.ges.cz/cz/cx-wallbox2-GES08300084.html

doplněno 29.10.14 21:46:

Pardon, omyl (zkopíroval jsem adresu z jiného panelu než jsem chtěl) :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.14 21:16

Hlavně nekupuj tu v tom odkaze.

Kolik cca pater-zásuvek má tento panelák-domek? Je to důležité pro výběr zásuvky.

Ohodnoceno: 1x

Od: ow33n
Datum: 29.10.14 21:28

Jedná se o zásuvku panelovém bytě. Jsem v posledním patře v posledním 5. patře. Na každé patro připadají 2 byty.

Datum: 29.10.14 21:15

zásuvku chcete vyměnit kde? STA v paneláku? rozvod za zesilovačem v rodinném domě? dejte více informací...

Datum: 29.10.14 21:23

Jedná se o zásuvku panelovém bytě. Jsem v posledním patře v posledním 5. patře

Datum: 29.10.14 21:57

tak v tom případě volejte servisní organizaci, co se stará o vaši STA, jinak bude problém, pokud ne váš, tak všech pod vámi...a prodraží se vám to...v rodinném domě si dělejte úpravy, jaké chcete, ovlivní to jen váš příjem...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.14 21:19

Tak zaprvé, potřebujete zásuvku průběžnou, protože ta vyfocená má přívod a dále vývod do další zásuvky.

Není to tak, že je jeden kabel pro rádio a druhý pro TV, ale jedno je vstup a druhé výstup. O rozdělení frekvencí se už stará samotná zásuvka, tedy TV i R jde v jednom kabelu.

Za druhé už vyhoví snad jakákoliv průběžná zásuvka. výměna kus za kus by neměl být problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.10.14 21:32

vyhoví snad jakákoliv průběžná zásuvka

Tak díky přesně takovým radilům je problém udržet funkční rozvod ve vícepatrovém domě. :(

Ale co, mě to přinese práci a tedy i peníze. Tak proč ne.

doplněno 30.10.14 09:24:

Pokuď je tam pouze 5 pater a celkově 10 účastníků a rozvod jde od hora dolu, tak bych použil např. tuto

http://eshop.antech.cz/triden…0-prubezna-zasuvka-11-dB.html

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.10.14 21:58

Jedná se o zásuvku panelovém bytě. Jsem v posledním patře v posledním 5. patře. Na každé patro připadají 2 byty.

Od: 111®
Datum: 30.10.14 09:33

@andelck s průběžným útlumem 5dB? Mohu vědět proč?

Datum: 30.10.14 02:09

*smich*

Průběžné zásuvky mají různý odbočovací útlum, je to proto, aby byl v celém domě stejný signál, pokud se nestrefíte a dáte tam zásuvku s jiným útlumem, tak vás sousedi asi moc rádi mít nebudou. Takže: nejprve zjistit útlum a podle toho vybrat zásuvku. Tohle není silová elektroinstalace, aby se dala použít jakákoli zásuvka, tohle je VF technika a ta se chová trochu jinak, než 230V/50Hz.

Tady se koukněte do specifikací, je to na první pohled totéž, ale liší se útlumem

http://www.televiznicentrum.c…te-ao-9-pruchozi-zasuvka-tv-r

http://www.televiznicentrum.c…4-zasuvka-tv-r-prubezna-14-db

doplněno 30.10.14 14:51:

šmarjá, co jsem to napsal, samozřejmě že průchozí útlum, i když hodnota odbočného útlumu by se také neměla zanedbat.

Datum: 30.10.14 08:18

A každý výrobce se rozhodl vyrábět zásuvku s jiným útlumem že. Ukažte mě dvě koncové zásuvky od jednoho výrobce s jiným útlumem . pokud se rozhodnu mít zásuvky od tanga tak mě výrobce určitě vyrobí zásuvku dle zadaného útlumu nebo? Dejte si tam jakoukoly průběžnou zásuvku pouze pozor at nezkratujete stínění s vodičem uprostřed .

Datum: 30.10.14 08:55

Ukažte mě dvě koncové zásuvky od jednoho výrobce s jiným útlumem

co tohle je za blbost? proč byměla koncová zásuvka mít různé útlumy, když je komcová? STA se počítá s ohledem nna signál právě na koncové zásuvce. A kdo by se počítak s různými koncovými zasuvkami?

Datum: 30.10.14 11:53
Plho! My se tu bavíme o prrůběžné zásuvce!

Datum: 30.10.14 09:41

Tady ani tak nejde o odbočovací útlum, protože tunery zvládají daleko více a jsou dostatečné odolné proti silnému signálu a ani přes 100 dBuV nebývá pro ně problém. A hlavně problém by si udělal pouze majitel této zásuvky.

Důležitý parametr je průchozí útlum(který je závislý na odbočovacím). Pokuď mám velký rozvod a pár lidí z nejvyšších pater se místo zásuvek s průchozím útlumem 1dB, rozhodne dát ty nejobyčenější, které mívají útlum i 5dB, tak je problém na světě.

Datum: 30.10.14 09:56

to ano souhlas...asi by se tazatel měl především zajímat od koho mu ten kabel přichází. zřejmě tam budou 2 stupačky po pěti účastnících, a tazatel bude hned první na dané stupačce. Tak že NESMÍ dát koncovou, ale průběžnou zásuvku. Akorát je otázka s jakým průb. útlumem...

Datum: 30.10.14 14:53

Myslím, žeprůchozí útlum měl být co nejmenší. Ale nejlíp, když si zjistí, jakou zásuvku tam má teď.

Datum: 30.10.14 15:25

našl jsem jen tohle...http://www.emo.cz/z16131-sta-uz-wp s útlumem 9,5dB , což by mohlo do starého rozvodu STA být ono

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.