Mikrovlnná trouba Sencor SMW 7223

Od: Datum: 28.10.14 13:25 odpovědí: 7 změna: 28.10.14 22:47

Vážení rádcové - odborníci i laikové! Prosím o radu, jak najít elektrickou pojistku u výše jmenované mikrovlnné trouby. Mám ji už sice 9 let, ale dodnes šlapala bez problémů a to několikrát denně! Jenomže dnes při vaření oběda mi mikrovlnka prostě vypověděla službu. Sice svítí, talíř se otáčí, displej funguje jak má, ale to nejdůležitější - ohřev ani další funkce nejdou. V manuálu je doslova napsáno: "Předtím než zavoláte autorizované servisní středisko"... (bod 2.) - "ujistěte se, že je elektrická pojistka v pořádku, nebo zdali nedošlo ke zkratu el. jističe...". Ale v návodu k obsluze není žádné schéma, podle kterého bychom zmíněnou pojistku našli. Vím že na dnešní poměry už má asi odslouženo, ale pokud by to byla jen (podle mého názoru) prkotina s pojistkou, bylo by škoda ji odepsat. Manžel není zas až tak nemožný nešika, tak by eventuální výměnu pojistky snad zvládnul sám. Jen vědět, kde ji hledat...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.14 14:35

Počítám že tím myslí jestli nemáte vyhozený jistič na kterém je mikrovlnka. Rozhodně ne abyste mikrovlnku doma rozebrali a hledali někde uvnitř pojistku.

Na 90% Vám tam odešel MOT, takže oprava se nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.14 15:47

Doma jsem už jednu mikrovlnku rozebral. Po pojistce ani památky.

Datum: 28.10.14 15:57

já ve staré mikrovlnce pojistku měl -malou keramickou byla vidět po demontáži ale ta pojistka byla "hlavní" takže kdyby rupla tak nejde vůbec nic-tam bych závadu nehledal

Od: lego®
Datum: 28.10.14 16:41

Nekde na ceste k magnetronu je VN pojistka, bejva v pouzdru.

doplněno 28.10.14 21:25:

Pojistka se da bezne koupit a neni draha, mozna to stoji jeste za zkousku.

Datum: 28.10.14 21:01
No tak vám všem moc děkuji za odpovědi, i když mně moc nepotěšily. Zítra zajdeme do opravny jen s otázkou, zda to stojí za to a zda to vůbec opravují. Ale vidím to spíš na koupi nové. To zas bude dilema - jakou? A navíc, vždycky je mi líto, když musím takovou věc vyhodit, když je jinak "úplně funkční" a ještě navíc vypadá jak nová *plac*. Tak tedy - díky. Zmatenka.
Datum: 28.10.14 21:59

pokud budete kupovat novou, tak zvažte, jaké funkce používáte, my máme už několik let tuto http://www.dno.cz/mikrovlnne- http://www.dno.cz/mikrovlnne-trouby/whirlpool-jt-379-ix/ , využíváme všechny funkce, peněz vložených do koupě nelitujeme, levné mikrovlnky zahřívají víc talíř než jídlo

no ale to jen tak kdybyste nevěděli co vybrat

a jedna rada: při ohřívání jídel používejte plastový kryt, aby vám omystek nešplíchal na slídové kryty magnetronů, jinak ty kryty pak mohou shořet a mikrovlnka taky nefunguje, ale dají se tyto kryty vyměnit (koupí se slídový arch a z něho se vystřihne příslušný rozměr a namontuje se), lidi s touto závadou chodí do opraven, tam jim řeknou, že se to nedá opravit, a přitom ví, že ano, lidi jim to tam nechají...a zbytek si domyslete

Datum: 28.10.14 22:47

Pavouku, díky za radu. Kryt důsledně používáme, mikrovlnka je fakt velmi zachovalá, absolutně čistá, ale dobrá rada se hodí vždycky. Máme v baráku (u babičky) ještě jednu mikrovlnku - Delonghi MW 535, ta je kupovaná v roce 1998 (tenkrát za 7 780,-Kč), má funkce jako ta vaše a je zatím v pořádku a funguje. Sice není tak intenzivně používaná jako ta rozbitá, ale než pořídíme jinou, tak poslouží. Za tip a rady díky a přeju vám, ať jste s tou vaší ještě dlouho spokojení! Zmatenka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.