Endomondo nefunguje

Od: Datum: 25.10.14 16:17 odpovědí: 5 změna: 26.10.14 16:19

Dobrý den, mám telefon Samsung galaxy xcover. Po nainstalování aplikace endomondo, jsem ji chtěl vyzkoušet, tak jsem šel na krátkou vycházku po rovině. Napočítalo mi to dvakrát větší vzdálenost než ve skutečnosti, průměrnou rychlost chůze asi 7,6 km/h, max 12,5 ,což je nesmysl a převýšení takové, že bych musel chodit min.po kopcích ( asi 200m).V čem může být chyba? Může to být vadným telefonem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 25.10.14 18:55

Tak se podívejte na zakreslenou trasu, jestli to odpovídá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matesh
Datum: 26.10.14 10:37

trasa je v mapě od endomonda zakreslená správně. Když jsem si tu samou trasu navolil na mapy.cz, tak mi to spočítalo správně 3 km.Endomondo mi to napočítalo téměř na 6km.

Datum: 25.10.14 19:12

Endomondo nemám, mám nainstalovaný RunKeeper. Ale mám blbej nápad. Nemůže bejt chyba někde v nastavení? Přepočet kilometrů a mílí, resp. metrů a stop?

doplněno 26.10.14 12:14:

Rádo se stalo, byl to jen nápad. Zajímavé, že trasu to kreslí dobře, ale počítá blbě. Lze v Endomondu zobrazit výškový profil? Jediný způsob, jak ty kilometry poskládat na trasu je kmitat nahoru a dolů. Ale tomu zase neodpovídá to převýšení - 200m. Muselo by to být víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matesh
Datum: 26.10.14 10:38

Diky za odpověď,ale tam chyba není, to je to první co jsem kontroloval.

Datum: 26.10.14 16:19
avatar
Kolikrát jsi to zkoušel? Někdy poprvni se stává, ze neukáže přesně, jestliže telefon dřív nepoužíval gps. Mně ukazuje přesně, na kole se sejde s tachometrem, ale občas se stane, ze autostop nevypne a čas běží dál. Jinak výškový profil si cuca s prstu. Uz delší dobu používám aplikaci Strava, ta funguje jak má. Je lépe zmaknuta, trénink po uložení nahraje na web, kde podle mapy porovná a upraví výškový profil. Podle váhy a váhy kola přepočítává přibližný watovy výkon. Hlavní výhoda jsou segmenty - měřené úseky na trati, kde se můžeš porovnávat s ostatními. Tuto aplikaci používají i profici, ne přímo v telefonu, ale exportuji si data třeba z garminu. Pak je tam i tepová frekvence, kadence, watovy výkon atd atd.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.