Stolní lampička ruší TV signál

Od: Datum: 21.10.14 19:17 odpovědí: 4 změna: 21.10.14 21:45
Zdravím. Dnes jsem měl zaplou televizi a jen tak z nudy jsem zkusil vypínač lampičky vyrovnat do pozice mezi zapnuto-vypnuto. Jak jsem ho vyrovnal, tak žárovka začala blikat a na televizi naběhla hláška, že není signál. Zkusil jsem to ještě asi třikrát a výsledek byl stejný. Lampička je asi 3m od televize. Nevíte čím je to způsobeno?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 19:28
avatar

Jasněže víme, mezi kontakty uvnitř vypínače jste natáhl oblouk. Vzhledem k velkému množství tepla hrozí roztavení vypínače, úraz el. proudem, případně požár. Dojde navíc k opálení kontaktů a tím zvýšení přechodového odporu a tím k zahřívání i při normálním používání> výše uvedená nebezpečí.

doplněno 21.10.14 19:53:

Jen doplním, k tomu rušení dochází, protože el.oblouk vysílá velké množství frekvencí které se šíří jak vzduchem tak el. rozvody, na vstup přijímače se dosane tento "bordel" s mnhem vyšší výkonovou úrovní než užitečný signál. V el. praxi je tendence oblouku a jiskření předcháze a omezovat jej tzn. zrychlyt odpojování, zhášení atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel00*
Datum: 21.10.14 19:32
Děkuji za objasnění. Už to zkoušet nebudu. Nehledě na to že praskla žárovka a spadl hlavní jistič.
Od: kemo®
Datum: 21.10.14 19:49

Ale tazatel se ptal,čím je způsobeno,že dojde k výpadku signálu TV :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.14 21:45

Už to vysvětlil stonek. Při vypínání dochází k jiskření, které produkuje elektromagnetické vlny i v pásmu příjmu televize. Přístroj tak dostane "signál", který nedokáže rozklíčovat protože jiskření žádnou informaci nenese. Proto napíše, že signál chybí. Pokud je skutečný signál z antény dostatečně silný a rozvod je odolný proti příjmu nežádoucích rušení, ani jiskřící vypínače příjem TV nijak neovlivní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.