Kvalitní LED žárovka?

Od: Datum: 21.10.14 08:51 odpovědí: 6 změna: 21.10.14 22:47

Dobrý den,
existují už kvalitní LED žárovky, kterými bych nahradil klasickou 80-100W žárovku? Nebo ještě doba nedospěla a bude lepší počkat? Přál bych si měkké žluté světlo, ne studenou bílou.

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 08:57
avatar

Pokud není nutno, tak bych svévolně klasickou žárovku nevyměňoval, až doslouží, pak ano - ceny náhradních úsporných nebo LED půjdou dolů. Existují úsporné žárovky s rychlým startem se žlutým světlem jako klasika, u LED žárovek se tomu říká "teplá bílá" (měla by nahradit klasiku), podívejte se např. sem http://www.led-expert.cz/leds…kach/7-Jak-vybrat-LED-zarovku , je tam stručný rádce pro výběr

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.14 09:09
avatar
Ledková technologie není samospasitelná. Aby měla LED žárovka svítivost aspoň na úrovni klasické šedesátky dostanete se přes 12w příkonu a cena čtyřikrát překročí cenu běžné úsporky která se srovnatelná koupí dneska už kolem 60kč. Myslím že čas běžného používání led žárovek ještě nepřišel.
doplněno 21.10.14 19:12:

Abych doplnil - existuje technologie cree LED, na kterou jsem zapoměl, tam je svítivost na úrovni 100w halogenů a cena samotných čipů je velmi příjemná, bohužel ty čipy topí skoro stejně jako žárovky a jejich použití proto vyžaduje velký chladič, takže se používají většinou jen do hranatých venkovních světel na PIR čidlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.14 17:22

Pokud máte ve svítidle místo, můžete použít na patici rozdělovač a osadit 2x LED žárovku, která nestojí masakr. Mám osobně vyzkoušeno, že LED 7W(630LM) svítí pocitově více než klasická 60W, další 9W(800lm) pocitově více než 75W klasika. Chce to vyzkoušet.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 21.10.14 19:22

Já to dělám naopak, do rozdělovače od

http://www.aliexpress.com/ite…Splitter-Base/1084134054.html

strčím starší úsporky, které už mají nižší svítivost. Ve sklepě, garáži a podobně to nevadí. Na jejich místa už jdou jedině LED, ale najít takové, jeichž parametry odpovídají a za rozumnou cenu, není jednoduché.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.14 22:28

S LED žárovkama to je asi složitější ... Tady je zajímavý článek o LED žárovkách a web o led osvětlení

http://www.ledmaster.cz/index…/4-led-prvky-podrobny-prehled

Vypadá to, že nahradit klasickou 100W žárovku LED žárovkou není nejlepší krok, ale ledky určitě mohou fungovat dobře a poskytovat kvalitní osvětlení, jen za jiných podmínek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.14 22:47
avatar

Ten odkaz je docela dobrej. Jen doplním to jedno mínus. - LED žárovka je prakticky neopravitelná. Neumím si představit, že klasická žárovka je opravitelná. Doma je běžně vyhazuji.

Největší problém je opravdu s teplotou vlastního čipu a chlazení. Neznačkové LED žárovky jsou většinou přežhavené a tím se podstatně snižuje jejich životnost. při zakoupení super svítí a za půl roku vidíme pokles. Většina značkových výrobků je podžhavena a tím je daná i delší životnost i tím, že se čip méně zahřívá a je dobře provedeno chlazení. Zatím se nechá říci, že do 200,- se nechá sehnat už značkové ekvivalentem 60W klasické žárovce. Jsou už i dobré ekvivalenty do 100W, ale v profi provedení a tím pádem i s odpovídající cenou mad 1.000,-. Tajže do této svítivosti bych z finančních důvodů nešel. Pokud je někde na trhu takováto LED žárovka za pár korun, tak je to podvod. Docela slušnou svítivost mají LED žárovky s příkonem 9-11W, ale pozor na to kdo je výrobce.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.