Domácí pekárna, jak ji rozdělat?

Od: Datum: 17.10.14 19:55 odpovědí: 11 změna: 22.11.15 19:39

Dobrý den,

potřebuji rozebrat domácí pekárnu zn, ALASKA, typ BM2000. Víte někdo postup demontáže?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 17.10.14 20:43

Možná by stálo za to prozradit z jakých důvodů.

Osobně si myslím, že kdo neví jak něco rozebrat, neměl by se o to pokoušet ani po poradě :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.14 15:04

Pekárna už má asi po záruce, to byste ji reklamoval. Takže se poptejte v servisu na kolik by přišla oprava, aby vás nepřišla stejně jako nová pekárna. Nelze ani vyloučit, že to je jen nějaká prkotina, za dotaz to stojí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.14 20:56

Předpokládám, že budou šrouby zespodu pekárny. Nejsou-li vidět, tak vytáhnout gumové nožičky-špunty. Ale jinak souhlas s @bmbx

Ohodnoceno: 2x

Od: jonatan88*
Datum: 18.10.14 10:29

Díky, ale šrouby pod nožičkami nejsou. Po zapojení do sítě nejde pekárna vypínačem zapnout.

Datum: 18.10.14 14:51

Jste si jist, že po rozebrání si s problémém poradíte? Já možná ano, neboť už jsem pár pekáren opravoval a první pekárnu jsem měl v dobách kdy v Čechách o tom nebylo ani tušení Napište co vám to přesně dělá, jak se chová po zapojení do sítě displej, atd...

Šrouby mohou být kolem plechového pečícího prostoru (nebo jak to nazvat) a po je ho vyjmutí mohou být přístupné šrouby od dna pekárny ze vnitř...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.10.14 20:09

Dobrý večer,

díky za zájem. Po zapnutí do zásuvky i vypínačem se dále nic neděje, displej neukazuje a ovládací tlačítka nereagují. Napětí 230 V je naměřeno za vypínačem na "svorkách", topné těleso logicky netopí (má odpor 75 ohmů), motor a převody jsou mechanicky v pořádku, nikde není vidět mechanické poškození. Na elekronických částech není vidět jakoukoliv změnu. Plánek od elektrické části není k dispozici vzhledem ke stáří pekárny.

Díky.

Datum: 20.10.14 07:30

Schema jsem našel na netu ke stažení, ale za 49 EUR. Pokud neukazuje displej tak nebude pracovat nic. Je to známka, že nepracuje programátor. Ten má za úkol ovládat motor a topné těleso a měří teplotu při pečení. V první řadě bych prověřil napájení toho programátoru, bude tam malý transformátorek, nebo je možné i napájení rovnou ze sítě přes srážecí kondenzátor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.10.14 09:53

Díky,

navečer budu pokračovat v bádání. Stahovat návod za 49 eur se nevyplatí. Přesto díky za informaci.

Od: jiristedry
Datum: 13.04.15 10:53

Dobrý den.

Pokud ještě Váš problém trvá rád předam zkušenosti. Včera jsem ji opravoval.

S pozdravem Jiří.

Datum: 13.04.15 11:26

zkušenosti předejte pro budoucí tazatele.

Od: venndik
Datum: 22.11.15 19:39

Dobrý večer, našel jsem Vaši odpověď na dotaz jak rozebrat domácí pekárnu. Jedná se o značku ALASKA typ 2600 a Vaše zkušenost by se mi velice hodila. Odšrouboval jsem všechny šrouby ze dna a přesto nejde dno sundat.

Děkuji Vám za odpověď a s pozdravem

Kopecký Václav

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.