Žárovky - hnědá kapalina

Od: Datum: 16.10.14 13:22 odpovědí: 5 změna: 16.10.14 14:30

Ahoj, potřeboval bych poradit, stěhovaly jsem taková velká světla z průmyslových hal, a jedna žárovka tam byla rozbitá a v ní nějaká hnědá kapalina, ty žárovky mi přišly jako klasické žárovky akorát asi tak 3x větší. Zajímalo by mě co mohlo být ta hnědá kapalina, mám strach, aby to nebylo něco jedovatého. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.10.14 13:28

Dobrý den, mohla by to být normální špinavá voda. Zřejmě tam zatékalo a ani ta světla nebyla zrovna moc čistá, ne? Zdravím!

doplněno 16.10.14 13:41:

Bylo to tedy venku, kapalina byla zaschlá a na stěně žárovky. Tak to asi nebyl obsah žárovky, ale cokoliv hnědého a hustšího, co se tam mohlo dostat všelijak (např. kočičí lejno). Neřešte to.

doplněno 16.10.14 14:10:

No, myslím, že můžete být v klidu. Já bych to stejně odklízel v pracovních rukavicích a Vy asi též.

Mohl to být olej, nějaké mazivo, barva, rezavé bláto - možná se o to někdo zranil a bylo to krev=?

Pro příště dbejte opatrnosti a chraňte si ruce a tělo. Nedotýkejte se něčeho neznámého holou rukou.

doplněno 16.10.14 14:13:

Moc to na tom obrázku nevidím, ale mohl by to být i vytečený elektrolyt ze součástky v tělese.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.14 13:34

ta světla čistá moc nebyla, stála venku na trávě, ta zaschlá kapalina na té baňce žárovky byla tmavě hnědá, hustší.

Datum: 16.10.14 14:04

kapalina byla zaschlá na stěně rozbité žárovky, ale hnědé nezaschlé kápance (připadalo mi to jako krev, nebo štáva z masa) byli pak i po autě. Vždy, když něco vezu a dostanu se do styku s něčím co nevím co je, a mohlo by to být jedovaté tak mám strach, a vše pečlivě uklízím od auta až po byt. Ale asi to je přehnaná úzkost, ale nemůžu si pomoci.

ta zaschlá kapalina na baňce vypadal zhruba jako na přiložené fotce

možná to bylo více dočervena a hsutší ta kapalina na bance

doplněno 16.10.14 14:17:

ten flek na tý fotce mi to trochu připomíná, jinak na té fotce je nějaký motorek od stěračů ve škodovce (ta fotka je jen pro lepší představu), takže myslíte, že z toho mít strach nemusím, že nehrozí že by ve velkých halových světlech (hodně starých) nemohlo být něco jedovatého?

Od: ben®
Datum: 16.10.14 14:22

Dobrý den, no, jistotu nemám a jistě jste slyšel i pojem rtuťová výbojka (a rtuť je jedovatá). Ale, Vy jste to popisoval jako žárovku a v té by nic jedovatého (tekutého) být nemělo. Předpokládám, že jste to neochutnal nebo intenzivně nečichal. Já bych to neřešil a byl příště opatrnější. Zdravím!

P.S. Tou zmínkou o rtuti se nenechte vyděsit.

doplněno 16.10.14 14:32:

No, a v žárovce by nic tekutého být nemělo. Možná Vás děsí nyní ty zprávy o ebole .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.14 14:30

jo myslím že to byla žárovka, bylo tam to vlákno

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.