Problém s wifi- nefunguje net

Od: Datum: 13.10.14 19:22 odpovědí: 10 změna: 14.10.14 00:01

Dobrý den, nedávno jsem si zakoupila telefon, vše bylo v pořádku, Bohužel jsem pak omylem dala na naší síť "zapomenout" a nešlo se připojit. Telefon jsem znova několikrát restartovala, i wifi, heslo je zadáno dobře, poté se mi to připojilo,a le internet stále nejde. Prosím o radu jak telefon zprovoznit. Při hledání wifi to psalo" získávání IP adresy"..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 19:34
avatar
Já bych tu zapamatovanou síť odstranila, pak nechala vyhledat znovu a zadala znovu pečlivě heslo.. Kdysi jsem se v práci o písmenko spletla a dělalo mi to stejné..
Třeba ještě někdo poradí něco jiného..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolka098*
Datum: 13.10.14 19:40

Děkuji, zkoušela jsem několikrát po sobě a stále nic, napadlo mě obnovit tovární data, ale netuším zda by to pomohlo..

Od: host*
Datum: 13.10.14 19:47

Po zapnutí možnosti připojení na wifi (některé telefony mají možnost wifi vypínat, aby se zbytečně nevybíjela baterie) se dá kliknout na wifi a měly by se zobrazit dostupné sítě (v některých domech je možné zachytit i blízké wifi sousedů ale nedají se připojit, jsou chráněné heslem). Tam byste měla najít vaši wifi síť, což jak píšete je, připojit se a používat internet. Po zadání hesla by se mělo spojení telefonu s wifi navázat. Ale v domech, kde je víc blízkých wifi sítí se někdy perou o možných 11 kanálů, pokud není číslo kanálu pevně nastavené, wifi si samy najdou volný kanál, ale podle zkušeností se to někdy pere a spojení je pomalé, nebo vypadává.

Možná máte spojení ještě chráněné tak zvanou MAC adresou? Což je několik dvojic znaků, které najdete na telefonu ve složce Vlastnosti telefonu nebo tak nějak se to jmenuje. Někdy je třeba to zadat hned po prvním připojení a pak už by to mělo zůstat v paměti i po vypnutí sítě.

Jsou to laické rady, jistě se najde někdo zkušenější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolka098*
Datum: 13.10.14 19:56

Děkuji, ano v telefonu je to zadané, ip adresu jsem zadávala přes wifi ručně, několikrát jsem opakovala a stále nejde...

Od: host*
Datum: 13.10.14 20:04

IP ručně? Wifi by si měla určit IP adresu sama, podle volné adresy, když se například připojuje víc zařízení (notebook, další počítač přes wifi nebo telefon). Pevnou IP adresu není třeba zadávat. Musí se zadat heslo, někdy záleží na velikosti písmenek, někdy nezáleží. Pokud je někde něco špatně je lepší zkusit je dodržet, aby se vyloučila chyba v zadávání hesla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolka098*
Datum: 13.10.14 20:11

Heslo je v pořádnu, víc zařízení není připojené..

Datum: 13.10.14 20:47

V telefonu u nastaveni WiFi volba> upravit konfig.site> zobrazit rozsirene moznosti>> nastaveni IP a zvolit DHCP

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.10.14 22:16

Zkusila jste, jestli wifi jde i na jiné zařízení, které máte připojené - notebook, počítač s wifi kartou, atd?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.10.14 22:24

Podle návodu to vypadá jednoduše, asi to tak správně děláte. Například v návodu k Prestigio 5044 se píše, cituji

Zapnutí nebo vypnutí Wi-Fi

Na oznamovacím panelu klepnutím na volbu nastavení přepněte na seznam rychlých nastavení a poté klepněte na volbu Wi-Fi.

Na domovské obrazovce nebo ve výpisu nabídky klepněte na volbu nastavení a následně klepnutím na volbu Wi-Fi zapněte či vypněte Wi-Fi.

Připojení k bezdrátové síti

1. Na domovské obrazovce nebo ve výpisu nabídky klepněte na volbu a následně klepnutím na volbu Wi-Fi zapněte Wi-Fi.

2. Zjištěné sítě Wi-Fi budou uvedeny v části Sítě Wi-Fi.

3. Klepněte na požadovanou síť Wi-Fi, ke které se chcete připojit.Pokud jste vybrali zabezpečenou síť, budete vyzváni k zadání síťového klíče a hesla.

Při dalším připojování telefonu k dříve přistupované zabezpečené bezdrátové síti již nebude třeba znovu zadávat klíč nebo jiné bezpečnostní informace.

Takže to asi děláte, síťový klíč a heslo jste zadala asi správně... bude ráno moudřejší večera nebo vám někdo poradí dřív?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolka098*
Datum: 14.10.14 00:01

Postup je správný, jen ten internet nejde, přitom to píše že jsem připojená, ale děkuji za radu. Jinak notebook normálně jede, je tel tel ne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.