Výměna zvonku u bytu

Od: Datum: 12.10.14 20:13 odpovědí: 3 změna: 13.10.14 07:32

Dobrý večer, potřebovala bych poradit.Bydlím v paneláku a dole pred vchodem máme zvonky. a já bych potřebovala aby muj zvonek zvonil lípe ajinou melodii..to co mám to zvonění trhá uši..Někteří mý sousedi maji krásný zvonění..Můžete mi poradit jakýsi koupit zvonek prý musim drátový ale ja nevim jak to pak zapojit..četla sem na internetu že to tlačítko mužu nechat ale .před 3měsici nám v bytech měnili telefony na zvonky..a nevim jak to pak zapojit.děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.14 21:22

Nejprve musíte vědět, na kolik voltů je stávající zvonek. Tedy u Vás v bytě najděte tu krabičku (v předsíni či malém rozvaděči u vás doma) - samotný zvonek a koukněte, co je na něm napsáno (štítek s údaji). Někdy je štítek samolepka a někdy jsou čísla vyryta v plastu při formování krabičky. Většinou zezadu, aby to nebylo do očí, takže nutné demontovat ze zdi.

Dle toho poznáte, zda je zvonek na 230V nebo na 8V a zda na stejnosměrné (v piktogramu rovnítko) či střídavé (v piktogramu sinusovka - vlnka).

Pak si vyberte jiný zvonek:

http://www.elektro-paloucek.c…921-8v-gong-elektromagneticky

Tady jsou i zvuky v mp3:

http://www.tympolplus.cz/products/dratovy-zvonek-kompakt/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.10.14 21:29
avatar

Jestli máte zvonek zabudovaný v domovním telefonu, tak s tím zřejmě nic udělat nepůjde. Máte-li samostatný zvonek mimo telefon, tak si můžete koupit buď elektromechanický (např. bim-bam http://www.tympolplus.cz/prod…/dratovy-zvonek-gong-bim-bam/ ), který nemusíte zvlášt napájet, stačí jej připojit dvěma dráty, co vám jdou do stávajícího zvonku, který odpojíte. Nebo koupíte zvonek elektronický (např. http://www.elektrobock.cz/cs/…ovy-zvonek/product.html?id=16 ). Lze u něj volit mezi několika melodiemi a hlasitost vyzvánění. Připojíte jej stejně jako ten elektromechanický. Je v něm ale třeba vyměnit cca po 2 letech baterie. Nebo se zeptat sousedů, zda by neporadili, jaký zvonek používají.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: klara55
Datum: 13.10.14 07:32

aha..no ja se koukala na tom panelu kde mám domovni telefon amám tam jen krabici na zásuvky a svetla starou.A vedle koupelny mám novou krabici delali mi novou koupelnu a novou eletriku v ni a tam je plno tech tlačítek a nevim jestli tam bude zvonek neni tam nic napsanýho.takže je možný že ten zvonek je zabudovan v tom telefonu.takže mám pak smulu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.