Výpis příchozích hovorů, ochrana soukromí

Od: Datum: 09.10.14 08:47 odpovědí: 13 změna: 09.10.14 19:40

Dobrý den,

kamrádce přítel prohlíží mobil bez jejího vědomí a někdy jí donutí mu ho dát. Zároveň jí vyhrožuje, že si nechá udělat výpis nejen odchozích hovorů, ale i příchozích. Mám dvě otázky.

1) Dají se tyto příchozí hovory u operátora zjistit (operátor T mobile)? Mají společnou smlouvu a číslo je na něho. Dá se to zjistit případně přes známého u T-mobilu? Nebo nějakou fintou např. říct že mě nějaké číslo otravuje a já potřebuju výpis pro policii apod.?

2) Už jsem nějaké diskuse prohlížel a někteří tam mluvili o tom, že za prohlížení mobilu hrozí trestní stíhání. Je to pravda? Co na místě oběti dělat abych to potom dokázal policii popřípadě soudu? A podle jakého zákona se jedná o trestný čin a jaké jsou postihy?

Předem děkuji za váš čas a odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.14 09:25
avatar

V prvé řadě by se kamarádka měla s přítel co nejdříve rozejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 09:46
avatar

Dobrý den,

tady je jediné logické možné opatření, které kamarádka musí učinit. S přítelem se okamžitě rozejít. Je to lepší než podávat trestní oznámení a soudit se. Takový člověk, jako je její přítel, bývá chorobně žárlivý s majetnickými sklony a k fyzickému násilí je již jen malý krůček.

Problém pak bude vyřešený raz dva.

Jinak pokud je smlouva na přítele, tak si výpisy může vyžádat. Kamárádce nic nebrání, uzavřít si svou vlastní smlouvu. Zajímalo by mě, jakým způsobem ji přítel donutí, aby mu svůj telefon dala. Pokud by měla telefon s androidem, má možnost zvolit několik druhů zabezpečení, např. po odemčení vyžádování tzv. gesta, které bude znát jen ona.

Občas nevycházím z údivu, v jakém vztahu jsou lidi ochotní setrvávat..

doplněno 09.10.14 10:38:

@sebod - za prvé jsem žena, za druhé se tu v podstatě všichni pleteme do všeho tím, že vyjadřujeme své názory. Jsme tu od toho, abychom radili a to co jsem napsala, je má dobře míněná rada.

doplněno 09.10.14 11:09:

@sebod - Děkuji četla jsem to po sobě asi 10x a nemohla jsem přijít na to, čím jsem si to zasloužila *uf* Takže ještě jednou děkuji za vysvětlení a @kartaginec za nakopnutí, vůbec mě to nějak nenapadlo *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 10:07

V prvé řadě byste se do toho neměl plést Vy. Je to jejich boj.

Jinak je-li číslo psané na přítele, tak má pochopitelně právo vyžádat si výpis hovorů

doplněno 09.10.14 10:53:

coklit. To nebylo určeno Tobě. Patřilo to tazateli. (Děkuji Kartaginec).

doplněno 09.10.14 10:55:

coklit. Ještě doplním. S Tvojí radou naprosto souhlasím. V tomto vztahu je výpis z volaných čísel to poslední, co bych řešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 10:44
avatar

Já bych řekl, že příspěvek @sebod nebyl na vás, ale na tazatele/tazatelku.

A jinak mne napadlo jestli dotaz není typu" mou přítelkyní manžel bije, mám se rozvést?" Ale možná ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 10:37
avatar

Připadá mi to jako domácí násilí, zavolal bych bílý kruh bezpečí. Ale myslím si, že poradí to, co radí i zde – s přítelem se rozejít. (I když, když mají společný telefon, bude to víc než přítel a věc může být složitější; tím spíš bych volal.)

Pomoc obětem domácího násilí
2 51 51 13 13 NONSTOP

Jinak, co se týče práva: dobrá, telefon je formálně přítelův, ale informace v něm mu nepatří. Jenže jak to má T-mobile vědět; volal bych.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 15:08
avatar

Myslím, že by kamarádka měla problém řešit sama. Já bych si to líbit nenechala. Pořídila bych si vlastní SIMku a zvážila bych, je-li pro mne přítel, který nerespektuje mé soukromí, a který by mne chtěl kontrolovat či omezovat, tím pravým ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: darkpilgrim
Datum: 09.10.14 18:08

Díky za rady i když na to na co jsem se ptal tady moc odpovědí není... Rozejít se není tak jednoduché má děti a nechce je opustit. A ani nemůže protože je na mateřské (cca 7tis měsíčně) nemůžete odejít jen tak... Jo a špatně jsem uvedl že je to přítel. Je to manžel takže telefon je ve společném vlastnictví. K domácímu násilí už došlo (fyzickému) je to nahlášeno na policii, ale dokud nebude pan manžel vyvádět přímo před policií nemůžou ho prý vykázat. A ani by to v podstatě k ničemu nebylo. Fyzicky už jí zřejmě neublíží. Měl už na to příležitostí dost, už se asi poučil a je mu jasné že si tím přivodí akorát problémy. A taky kvůli tomu že mu moje kamrádka všechno odsouhlasila, že už si nebude psát s žádnými muži (hlavně se mnou) atd. Odborníci už to řeší. Šla k psycholožce ta jí poradila, že když mu to nezvládne říct, že je konec a bojí se, má si našetřit sehnat si byt a odejít ze dne na den. Zamknout telefon si nechce hlavně kvůli psychice. On by jí podezříval atd. a psychické týrání taky není nic příjemného. A ano já jsem už s ní něco měl, ale když je vdaná a v podstatě si jenom píšeme (dost jí hlídá) tak nevím jestli se to dá nazývat přítelkyně. Doufám, že už jsem toho řekl dost a teď by mi snad mohl někdo poradit k tématu na které jsem se ptal.

Datum: 09.10.14 19:16

Už jsem Vám to napsala. Takže ještě jednou. Ano, manžel, na kterého je napsaná smlouva, má právo si vyžádat výpis všech hovorů. Přijatých i odchozích hovorů.

Že by hrozil trestní postih za to, že se podíval manželce do mobilu? Nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 19:25
avatar

Ale hrozí, jen je problém to dokázat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 19:21
avatar

Slédění v mobilu je opravdu trestný čin: Konkrétně pro trestný čin Porušení tajemství dopravovaných zpráv §182 trestního zákoníku hlava II, který se vztahuje nejen na listovní tajemství, ale i na: »datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá« (citace zákona). Více třeba zde. pokud ji manžel donutí, aby mu telefon dala, co jinéhoo je to než náslí (domácí). To nemusí být jen fyzické, a donucení tohoto typu má k fyzickému přinejmenším zatraceně blízko. Řekl bych, že v každém případě půjde o vydírání. Já bych stejně doporučil bílý kruh bezpečí. Rada psycholožky není k zahození a ona jistě ví, co říká, ale přeci jen na 2 51 51 13 13 jsou specialisté se zkušenostmi a mohou poradit i s konkrétními problémy jako ten s tím telefonem. Psycholožka je jistě odborník na duši, ale ne nutně na trestní zákoník. A co se týče výpisu, napadá mi, ýe postlání výpisu manželovi by možná šlo po dohodě s T-mobilem právě s odkazem na listovní tajemství; asi by bylo nutné svědecky dokázat, že ten telefon užívá manželka. Na druhou stranu, volající čísla přeci jen nejsou zprávy, takže nevím;

Ohodnoceno: 2x
 
Od: darkpilgrim
Datum: 09.10.14 19:32

Děkuji za obsáhlou odpověď! Hlavně teda s tím bílým kruhem. Chodí do manželské poradny k psycholožce tak ta je snad taky trochu obeznámena, ale to číslo určitě předám jetě jednou děkuji.

Datum: 09.10.14 19:35
avatar
...Prosím smazat můj příspěvek...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: darkpilgrim
Datum: 09.10.14 19:40

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.