Nastavení času na zrcadlovce

Od: Datum: 08.10.14 11:25 odpovědí: 7 změna: 08.10.14 13:58
Dobrý den, mám zrcadlovku canon eos 7D a když jsi kolečko nastavím na Tv (preference času) a v něm si nastavím čas tak pokaždé fotí jen za ten stejny čas asi 0,5 s ale i když to dám např na 1/500 tak to pořad fotí přibližně 0,5 s! Dříve to nebylo nemůže to být jen špatně nastavené?
doplněno 08.10.14 11:47: Ale takhle to je jen když fotím na displeji a fotky jsou navíc pokaždé hrozně tmavé abych vyfotil fotku při normálním počasí mušim mít iso asi 6400

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 11:35

Nemáte nastavenu někde v uživatelském menu prodlevu spouště?

doplněno 08.10.14 12:04:

V tom případě budete mít něco špatně nastavené..

Ovšem který parametr konkrétně, toť otázka..Na dálku to těžko určím, když si Vaši zrcadlovku nemohu vzít do ruky a podívat se na nastavení.

Pokud ale při "klasickém" focení "přes hledáček", tedy bez "live view" fotí normálně..závadu bych spíše nepředpokládal.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.10.14 12:09
Našel jsem v menu tlačitko "Vymazat všechna nastavení fotoaparátu" Pohohlo by to? A k čemu to přesně je?
Datum: 08.10.14 12:13

Toto by mělo vrátit všechna uživatelská nastavení na stav, ve vkterém fotoaparát opouštěl výrobní závod.

Ano. mohlo by to pomoci.

Pokud ne, tak potom už by se mohlo jednat o nějakou technickou závadu.

Datum: 08.10.14 12:26
No tak nepomohlo :(( Ale nikdy mi foťak např nespadl na zem
Od: bmbx®
Datum: 08.10.14 13:15

To je trochu zvláštní ne? Čas 0,5s ISO 6400 a fotky jsou pokažené - hodně tmavé? Jakou vám to v tomto režimu nastavuje clonu?

doplněno 08.10.14 13:32:

Já to vidím na technickou závadu, u Canona je totiž velký rozdíl mezi fotografováním pomocí hledáčku a pomocí displeje.

Při focení na hledáček pracuje normálně závěrka, která pouští nastavený expoziční čas světlo na snímací čip. V případě fotografování na displej je závěrka otevřéná stále a expozice funguje jak na obyčejném kompaktu. Jedná se tedy o zcela rozdílnou práci fotoaparátu a v tom druhém případě je někde v elektronice vada.

doplněno 08.10.14 13:43:

pokud mi někdo rozumě vysvětlí k čemu by bylo praktické použití "nějakého" nastavení fotoaparátu tak, aby v prioritě času tvrdohlavě používal pořád jeden, bez ohledu jaký čas nastaví uživatel, budu rád :-D

Datum: 08.10.14 13:42

V tom případě tedy servis...nic jiného Vám asi nezbude.

doplněno 08.10.14 13:51:

bmbx:

Ono z původní otázky nebylo zcela jsné, jestli je expoziční čas stále 0,5s...nebo zda dojde k expozici vždy 0,5s po zmáčknutí spouště..Proto mne napadla prodleva spouště nastavená uživatelem..(samospoušť). Byť nevím jaký nejkratší čas umožňuje Canon v tomto smyslu nastavit.

Od: bmbx®
Datum: 08.10.14 13:58

Proto jsem rád že mám SONY, ten fotí pořád jako zrcadlovka i v Liveview, to znamená rychle, neboť ostří jako zrcadlovka, používá měření expozice jako zrcadlovka a používá normálně závěrku jako zrcadlovka. Nepřehazuje se do režimu kompakt s tím že začne měřit na kontrast obrazu, expozici změří snímacím čipem a závěrku má otevřenou...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.