Zapojení zářivky

Od: Datum: 01.10.14 15:57 odpovědí: 9 změna: 23.10.16 11:33

Dobrý den!

Zářivka ne a ne svítit, je nová, i svítidlo je nové. Je problém se zapojením drátů? Nebo na kabelu musí být "vypínač" nebo něco jiného. Viz obrázek

S elektroinstalací mám minimální zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 16:10

Kondezátor být nemusí dává se jen kvůli jalovině :) Zkontrolujte hlavně starér. Popřípadě zapojení dle schématu

doplněno 01.10.14 16:34:

Startér vypadá takhle to co jsi nafotil je pouze patice pro něj.

doplněno 01.10.14 16:35:

Pokud nemáš startér je jasné že ti to svítit nebude :) To je asi celý problém :)

doplněno 01.10.14 16:47:

Ujistěte se že strartér je vhodný pro vaší zářivku :) Musí se schodovat watty, ale dnes je většina startéru univerzalních od 4W do 65W (popřípadě 80W) Tak aby se vám do ruky náhodou nedostal starý startér na 36w trubice (120centimetrů dlouhé)

Ohodnoceno: 2x

Od: urbikczz
Datum: 01.10.14 16:38

AHA! Tak já ho obstarám, děkuju moc.

PS omlouvám se tedy za hloupou otázku, vůbec se v tom nevyznám. Když jsem tedy na tu patici koukal přišla mi trochu divna na to, že by měla startovat :D

Datum: 01.10.14 16:14
Podle druhé fotografie zapojení přívodu je v pořádku.
Po zastrčení zástrčky do zásuvky zkuste jemně pootočit trubicí v objímkách. Také může být špatně vložený a pootočený startér. Vložit a pootočit doprava!
Při odpojeném přívodu zkuste, zda není některý vodič uvolněný.
doplněno 01.10.14 16:57: Chybí startér.
Elektrikář by vzal kus drátu, nebo zkřížil dva šroubováky. Laik ať použije startér.
doplněno 01.10.14 17:20: To nebyly hloupé otázky! Naopak.
Hloupé by bylo se nezeptat!
Učený z nebe nespadl a pokud jo, tak se zabil...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.14 16:31

Děkuji za rychlé odpovědi!

Všechny dráty vypadají že drží(když za ně tahám nejdou ven)

Přidávám foto startéru jestli vypadá funkčně a fotku drátu jestli nehraje roli volba zdířky

děkuju

Od: bmbx®
Datum: 01.10.14 16:48

Možná blbý dotaz, ale jsou ty dráty od přívodní šňůry dostatečně oholené? Pokud je svorka chytne za izolaci, tak to prostě kontakt mít nebude.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.14 16:54

Dík za tip, uvidím až pořídím startér :)

Datum: 01.10.14 17:03

Aha, on tam ten startér není? Tak to potom není co řešit, bez startéru to je pak opravdu marné

Nebo jak píše hejkal...

Nějak mi uteklo pár předchozích řádků *hi*

Od: yenia
Datum: 22.10.16 21:48

Taky se to nerozsvítí, když se vymění modrý a hnědý kabel (šňůra se dvěma žílami s vypínačem). Tohle je světlo z Bauhausu a ten můj kus neměl symboly N a L na čokoláďe ale byly nakreslené na černé matné podložce pod tou čokoládou a dokud jsem nevzal baterku s lupou, vůbec jsem je tam neviděl. Kabely jsem zaměnil... zářivka nesvítila.

Datum: 23.10.16 11:33

yenia:

zářivce je opravdu srdečně jedno kam se jí přivede fáze a kam nulák, ostatně jako 90% spotřebičům je to jedno *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.