Vadný elektromotor MEZ Mohelnice

Od: Datum: 28.09.14 20:33 odpovědí: 3 změna: 29.09.14 20:35

Dobrý denn. Mám 3f motor o výkonu 3 kw. Bohužel nefunkční. Když ho zapojím, má snahu se rozjet, spíš jen cukne a spadne jistič. Zkoušel jsem změřit vinutí a na dvou mi to ukázalalo odpor 2,4 ohmů a na třetí 1,7 ohmů. Nicméně to třetí vinutí, které má nižší hodnotu mi při měření proti uzemnění ukázalo hodnotu 0,779 kiloohmů. Takže jestli hádám dobře, tak je vinutí proražený na kostru a bude nutné motor převinout, nebo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 22:30

Proti kostře nesmí nic ukázat. Motory měřím megmetem,pokud ukáže i ohmetr tak je konec.Měřím i cívky proti sobě.Podle tvého měření je to na převinutí motoru.V opravně si ho nech pro jistotu přeměřit,pokud nemáš megmet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.09.14 22:33

Převinout nebo ... koupit nový. Moc jiných možností není. Jsou sice i názory, že převinutý motor je o ničem, já ale z praxe potvrzuji, že pokud to převíjí slušná firma, tak prakticky nepoznáte, že motor byl převinutý. Dokonce jsem už instaloval i převíjené vřetena na 24.000 ot/min.

Datum: 29.09.14 20:35

Hodnoty odporů malé, a odpor v řádově stovkáh ohmů proti kostře při měření ohmetrem(multimetrem) je průser, tedy jistota že je přoslahnutý. Megmet by ukázal nulu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.