Rozdíl mezi iPhonem a normálním smartphonem

Od: Datum: 24.09.14 16:28 odpovědí: 17 změna: 05.10.14 00:10

Ahoj, jaký je prosím Vás rozdíl mezi klasickým mobilem a iPhonem - krom ceny? :)

Btw, chci slyšet rozumné důvody (které, hádám, tu určitě jsou), ne něco jako "je tam jabko a jabko je prostě drahý", nejlépe od lidí, co mají osobní zkušenosti jak s iPhonem, tak kterýmkoliv jiným smartphonem s androidem. Děkuju!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.14 16:35

Třeba ten, že nový iPhone je první mobil s možností vytvarovat si ho do vlastní podoby? *smich*

http://mobil.idnes.cz/iphone-…ium=richtext&utm_content=top6

doplněno 24.09.14 16:57:

Ale abych taky odpověděl... otázka je zřejmě položená špatně...

Rozdíl mezi "klasickým mobilem" a "iPhonem" je ten, že iPhone je smarmobil (nebol-li chytrý mobil, tedy mobil s operačním systémem (iOS), kdežto klasický mobil operační systém (v tom smyslu slova jak ho výrobci a uživatelé mobilů chápou) nemá.

Jinak kromě iOS ještě existují mobily s operačním systémem Android (jak bylo zmíněno v závěru dotazu), WindowsMobile a také například Tizen.

doplněno 24.09.14 16:58:

uff... smartmobil... nějak mi vypadlo písmenko

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.09.14 16:53
iPhone - smartphone s OS a hardwarem od Applu
telefon s Androidem - smartphone s OS od Google (Android) a hardwarem od jiného výrobce
Oba dva jsou smartphony = chytré telefony
Liší se tedy operačním systémem a výrobcem zařízení.
"Klasický" mobil ("hloupý") - telefon bez operačního systému
Smartphone (Chytrý) - telefon s OS (iOS, Android, Windows...)
Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.09.14 17:02
Majitelé iPhonů závidí ostatním telefony s Androidem. Opačně to nefunguje.

Datum: 24.09.14 21:11

Co by měl závidět iOS androidu, nic mě nenapadá

Od: pepr®
Datum: 24.09.14 21:17

To nic... Jen trapný pokus o flame.

Datum: 25.09.14 06:19
Třeba podporu USB Mass Storage, kterou, co já vím, pořád nemají a ke všemu potřebuješ iTunes. Nebo třeba standardizovaný USB kabel, který v případě potřeby není problém sehnat za pár korun.

Datum: 25.09.14 15:35

Jabkářskej kabel dnes stojí taktéž pár korun, cenu Lightning neberu páč vše doma ještě na starém konektoru...

Ano mass storage, který s kupou androidu nefrčí, další kupe zruší kartu, další kupa ji nevidí, a ta poslední kupa to neumí neb android to umí až od kdo ví které verze solidně...

A co se itunes týče, ano svm způsobem je to otrava, na druhou stranu jeden program umí úplně vše, od dat po sw, aplikace, update os, grab či nákup hudby atd...

OSobně nevidím smysl cpát na telefon věci, ty se tam dostanou jinak na přenos mám 3.0 USB corsaira který je svými 64 GB malý a zatím to ještě dostačuje... v tel mám 64gb a představa že tam ještě tahám věci navíc, ne díky...

Pak jen vidím pepíky jak koupí android, levnou SDkartu z dx.com a diví proč se tel seká, vše jede pomalu atd...

To je jeden z důvodů nepodpory MSS u jabka...

Datum: 25.09.14 17:09

Kabel: Pár korun možná stojí, ale pokud ho zrovna nemáš po ruce, jsi v řiti. Nemluvě o tom, že Apple asi jako jediný nedodržuje jistou evropskou normu, podle které se mají všechny mobily, tablety a podobná zařízení umět nabíjet pomocí standardního USB kabelu.

S Mass Storage režimem jsem nikdy na ničem (od Nokie 6300 po čínský tablet) neměl jediný problém a nevím o nikom, kdo by ho měl, i když Android okolo mě má dost lidí. Když to uměly už staré Nokie s S40, nevím, co Applu brání to zprovoznit taky...

Co se týče iTunes, Nokia Suite neumí o moc méně, ale velký rozdíl je v tom, že ji nutně nepotřebuješ, pokud chceš jenom přistupovat do paměti mobilu nebo na kartu.

Datum: 25.09.14 19:25

Kdyby ji nedoržel, nesměl by EU trzích prodávat...

Standartní USB kable a kde?

Apple má USB kabel!

A tady dvá krásné obrázky čornuté z wikipedie jak vypadá cca 13 let appli krkolomnosti a množství jejich konektorů.

A pod tím obrázek jak vypadá ona úžasná jednotnost USB konektorů... za cca nějakých 13 let..

Nakonec to že se jeden z těch USB od desek zařízení trhá, nevím který pájel jsem jen 3 ale viděl jsem urvané jen ty.

doplněno 25.09.14 19:29:

Koukám gif se nějak rozhodil ale svůj účel to splňuje...

Nakonec na živě i jinde se dnes kdejaký antiaplař přizná že by měli ten poslední cca 2 roky starý konektor dávat všude, je oboustraný, ve výsledku levný, a díky chipu může piny využivat jak se mu hodí...

Datum: 25.09.14 19:38

Standardním USB kabelem myslím kabel, který má oba konektory (nebo jen jeden v případě nabíječek s pevným kabelem) podle standardu USB: http://pctuning.tyden.cz/soft…cku-pro-mobily-vitej-microusb

O tom, že by se nějaký typ USB trhal z desek, taky nic nevím. Když se něco špatně připájí, tak se to utrhne, ať je to cokoliv, a když se to připájí dobře, tak to bude držet, ať je to co je to.

Datum: 25.09.14 01:08

Stačí pohledat otázky na stejné téma leč staršího data, pár se nás tam rozepsalo...

Odpovědi jsou i dnes celkem aktuální snad až na to že iOS je již pár dní o něco víc modifikovatelnější...

Jinak vše platí tak jsme tu již několikrát psali..."hledat" ...

Od: host
Datum: 25.09.14 17:24

Nechtěl bych iphone , jedině android. Kupuji si telefon kvůli tomu, co chci na něm využívat (v tom mi vyhovuje android) a ne abych byl COOL jen kvůli tomu, že to má na zádech vykouslý jaPko

Od: matoniko
Datum: 27.09.14 18:07

Ahoj.

Píši jako uživatelský laik.

Android - velký výběr veškerých aplikací zadarmo, ale na druhou stranu tam všude skáčou reklamy, seká se to a verze jsou často neúplné. Větší podezření napadnutí virem či jiným "vetřelcem", co by ve tvém telefonu neměl co dělat a nic číst. Android tě sleduje na každém kroku a vše si virtuálně ukládá. Jablko - Iphone takový "stíhač" není a jde mu především o to, aby jeho uživatel byl spokojený a chráněný. Je jednodušší na užívání, byť to někomu tak nepřipadá. (Např. Macbooky bych doporučovala seniorům.) Oproti Androidu je na výběr méně aplikací zadarmo, ale ty, které jsou - fungují svižně, bez reklam apod. Mnoho lidí si myslí, že aplikace do Iphonů stojí balík peněž, ale z každého soudku se daji naleznout úplně v pohodě i zadarmo a jsou na úrovni těch placených. Androidí telefony a Iphony mají své různé vychytávky. Androidí mají vyvinutější oznamovací lištu (ztišený zvuk - to Iphone nemá na ploše, ale má na to tlačítko, které je dobře viditelné) a také notifikační diodu, kterou Iphone nemá. Iphone může nabídnout kompas a vodováhu. Všeobecně je známo, že Iphony mají slabou výdrž baterie - bohužel, tohle ještě hoši nedotáhli a jeden den je jejich standardní doba na chod telefonu, aneb "jít spát a před tím hodit Iphona do nabíječky". Za mě jeden z nejlepších androidích telefonů a to i v případě cena vs. výkon je jednoznačně LG G2, který mi v poho vydrží i tři dny. Nyní mám u sebe víc jak týden Iphone a ta výdrž baterie trochu zamrzí. Sama nevím, který telefon si nechat.

Shrnutí: Iphone pro ty, kteří chtěj jednoduchost, klid, jistotu a svižnost. Android pro ty, kteří si rádi hrají, trpělivost mají a nechtějí mít žádná omezení a nebojí se, že se jim až přespříliš někde na internetu ukládají osobní data.

Určitě má každý své pro a proti, je třeba si určit priority.

Iphone mi přijde výhodný pro ty, kteří mají mezi svými přáteli a rodinou také nějaké Iphoňáky a vlastníky macbooků, neboť kompatibilita je príma věc.

Přeji hezký víkend, M.

(V případě zájmu se mě neboj kontaktovat. ;))

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.09.14 01:22

Pokud se ti zdá výdrž jáTelefonu naprd, napiš na vzkaz model a typ ios a já dodám nějaká doporučení, s ajfounem jsem cca od roku 08/09 a něco již tuším...

Datum: 29.09.14 22:52
On to není "JáTelefon"
Značka "i" měla značit zařízení s přístupem k internetu.

Datum: 05.10.14 00:10

Pěkně sepsáno! Doma máme obojí, měla jsem obojí, a jen mohu říci - kéž by se ti dva spojili dohromady v dítku, které má v sobě to nejlepší! :-D Ale osobně jsem androiďák, mám potřebu si všechno do mrtě nastavit po svém. Ale iPhone nebyl žádná křivda, ta nádherná odezva, ta obrazovka, ta jednoduchost od prvního stisknutí. Je fajn, že je na výběr, každému co jeho jest ;)

Od: hcx
Datum: 27.09.14 19:57

Proč srovnáváte iPhone jen s Androidem? Srovnávejte i s WinPhonem. Zvažuji koupi tohoto systému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.