SPEKTRÁLNÍ ANALYZÉR 1Hz až 18 GHz

Od: Datum: 23.09.14 15:29 odpovědí: 3 změna: 24.09.14 17:26

dobrý den, k čemu prosím slouží spektrální analyzér? může změřit sílu a intenzitu záření z wifi zařízení a sílu záření v okolí telefonních antén?

máme před domem cca 30m telefonní antény a zajímalo by mě, jak hodně září a jestli splnují nějakou legislativu (ta je ale prý splnitelná vždy, limity jsou prý nastaveny dost vysoko)

našel jsem stránky pána, který takové měření provadí za 2000,-

asi dost drahé že? dalo by se někde levněji?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lubosftz
Datum: 23.09.14 23:30
Pri stavbe vysilace musela s vystavbou souhlasit hygiena, takze limity prekroceny nebudou...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 24.09.14 00:40

Síla a intenzita záření asi bude to stejné, ne?

Spektrální analyzér měří právě výkon (intenzitu, sílu) elektromagnetického pole ("záření") na dané frekvenci (v daném frekvenčním pásmu, neboli spektru). Ten vᚠumí od 1Hz až do 18GHz.

WiFi je kolem 2,4GHz a pak kolem 5GHz. Telefonní stožáry vysílají na frekvencích kolem 900MHz (0,9GHz), pak 1,8GHz a pak tuším 2,1GHz.

Také si uvědomte, že do dnešního dne nikdo nedokázal zjistit, zda, jestli a kolik záření jakých frekvencí ohrožuje člověka. Zabývají se tím stovky vědců desítky let a dodnes se nic 100% nepotvrdilo. Lidi si stěžují na základnovou stanici 50m od nich, ale pak si klidně dají mobil přímo k hlavě, chtěji superrychlý internet na mobilu nebo notebooku a nebo používají bezdrátové připojení notebooku nebo tiskárny doma *zed* Výkon záření padá s druhou mocninou vzdálenosti, takže i nepoměrně silnější základnová stanice dále od vás může být paradoxně slabší než vᚠrelativně slabý mobil přímo u hlavy.

Také doporučují podívat se na něco jako je "skin effect", resp. hloubka vniku elektromagnetického záření do materiálu (např. lidského těla) daných elektromagnetických parametrů (relativní permeabilita a permitivita).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 17:26

Za prvé - jsem si téměř jist, že to bude v pořádku. Za druhé - aby bylo uvedené měření k něčemu, potřebujete profesionální techniku, není to nic za pár šupů. Za třetí - investujte uspořené peníze do něčeho rozumnějšího.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.