Maso smrdi freonem

Od: Datum: 22.09.14 12:05 odpovědí: 6 změna: 22.09.14 18:35
Ahoj. Tak my jsme si objednali novou lednicku a tu starou nam odvezou, ale musi byt rozmrzla. Samozdrejme jsme ji meli brutalne namrzlou. Samozdrejme me nenapadlo nic jineho nez led odsekat. Jenze jsem propichla freon a on samozdrejme zacal unikat. Takze jsme ho nechali ujit a pak lednicku rozmrazili a vsechno maso vyndali. Jenze vse srdi feonem. Lednicka je samozdrejme z roku raz dva... Mam vsechno maso vyhodit, nebo se to da jeste pouzit kdyz maso trebas namicim do vody s octem? Pri pohybu s lednickou freon furt unika... nevadi to?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kubaaa*
Datum: 22.09.14 12:17
maso vyhodit a diru zatim ucpat treba i zvykackou nebo plastelinou...
Ohodnoceno: 0x

Od: petulinka89
Datum: 22.09.14 12:24
Myslela jsem si to. Ja o tom prave nic nevim... mela jsem tam asi 6kg masa :( takova skoda :( kazdopadne mockrat dekuji za odpoved a radu :)
Datum: 22.09.14 12:26

maso nevyhazovat, zadnou diru nelepit. Z lednice uz veskery plyn utekl do ovzdusi. Maso bude zdravotne nezavadne. Smrdet muze diky uniku oleje s chladivem (freonem) ktery se dostal na maso. Staci umyt. Jedovate to neni.

Pral bych vam videt mrazirny, kolik plynu tam utika mezi povesene maso, nebo ulozene potraviny.

Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 22.09.14 12:50

Freon není jedovatý ani škodlivý a nezapáchá. Jeho používání je omezeno proto, že se hromadí v atmosféře a jeho přítomnost způsobuje rozklad ozónu a vznikají ozonové díry. Ozón chrání život na Zemi před UV zářením.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.09.14 15:37

Freony nesmrdí.

Ohodnoceno: 0x

Od: petulnka89
Datum: 22.09.14 18:35
Ono to primo jako nesmrdi, ale necim to jde citit... tak se pokusim maso vyprat a uvidime co se stane :) dekuji za odpovedi :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.