Symetrizační člen - zapojení?

Od: Datum: 19.09.14 17:33 odpovědí: 11 změna: 20.09.14 18:39

Čau,

chtěl jsem do antény symetrizační člen, tak mi v obchodě dali toto na fotce.

Jenomže problém je v tom, že jsem to proměřoval multimetrem jak je to propojený a prostřední šroub na živý vodič koaxiálu není s ničím propojenej, takže by tam ani nemusel být. A spona se šroubkama na stínění je propojená s oběma výstupy k anténě. Tak nevím jak to zapojit střed koaxiálu? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 17:43

Opticky to propojené mám. Dejte hrot měřáku na tu stoličku a ne na volný šroubek plný přechoďáků.

Ohodnoceno: 0x

Od: symetrizace
Datum: 19.09.14 17:52

Tak jsem to zkusil a nic, jen reaguje spona s výstupy na anténu. Ještě jsem to pro upřesnění vyznačil na fotce.

Datum: 19.09.14 18:03

A stím nulovým odporem co by propojkou to píská (ten šroubek)?

Datum: 19.09.14 18:07

Taky ne, ani z jedný strany.

Datum: 19.09.14 18:19

Fotka z opačné strany (seshora dolů) by nebyla. Jakoby detail toho odporu a šroubku seshora právě tam, kde nejsou díky šroubu vidět cesty.

Datum: 19.09.14 18:28

Ze zdola nejde vidět vůbec nic. Teď jsem udělal to, že jsem ten odpor odpájel, poněvadž nulovej odpor je stejně jen drátová propojka a už reaguje jeden vývod na anténu se sponkou na stínění a ten prostřední šroubek připájím k tomu místu, kde byl odpor. Foto pro upřesnění Nebo seženu jinej.

Datum: 19.09.14 18:34

Zkus místo odporu dát dráteček (vlas z licny lankového vodiče třeba CYSY 3x 1,5mm2 )a zanech původní propojení. Ty vzduchové cívky tam nejsou pro parádu. Symetrizační člen není jeden drát sem a druhý tam. Mění impedanci pomocí těch cívek. Nebo se to dělá pomocí koaxu

doplněno 19.09.14 18:38:

Nebo to tak zkutečně má být, že nevede nikam. Jen vedou dlouhé cesty těsně u sebe bez vodivého propojení a je to kapacitně odděleno, takže signál se přenáší.

Pak je to trochu odolné proti statické elektřině. Takže to tak má být.

doplněno 19.09.14 19:04:

Každopádně je to přinejmenším záhada ;)

Datum: 19.09.14 18:44

Já sem to zkoušel už dát do antény a nechytil jsem vůbec nic, proto se ptám tady. Dám tam ten drátek nebo zkusím koax a uvidím.

Díky za rady

Od: 111®
Datum: 19.09.14 19:27

to bude kapacitně vázané..

Datum: 20.09.14 18:33

Ještě se vrátím k otázce. Dnes jsem ještě vyhrabal tento kousek, kterej už je propojenej tak, jak jsem si představoval.

Jen se zeptám, je to symetrizační člen? Asi jo že?

Od: bmbx®
Datum: 20.09.14 18:39

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.