Nabíjení baterií

Od: odpovědí: 3 změna:

jak nabíjet nenabíjecí baterie. čet jsem že je na to nějaká speciální nabíječka, jenom že já by jsem potřeboval nabíjet kolem 1000 baterií spojené +na+. proud by byl velice malý kolem 3A. z dynama na mikrovětrné turbíně. baterie by bylo rozděleny v pouzdrech po 1 a pak by byly uzavřeny ve staré bedně od počítače a zakopány v zemi.

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

"Nenabíjecí" baterie typu suchý článek skutečně nabíjet nejdou, odebíráním proudu v baterii probíhá chemická reakce, která je nevratná. Je možné docílit jen klamného efektu nabití, který rychle pomíjí.

 


1x
avatar praivo

Dynamo (pokud myslíš z kola), ti nedá 3 A ani kdyby ses zbláznil, při plném výkonu dávají kolem 6 V a 0,5 A, tj. 3 W. Navíc spojit 1k baterií (jakýchkoliv) paralelně je pěkná blbost.

 


0x
avatar fiser22

Četl jste blud. Nabít se dají, ale rozhodně ne na původní kapacitu, a rozhodně ne několikrát, a co nejmenším proudem. Na takové věci se používají akumulátory .) jaké má ta "turbínka" výstupní napětí?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]