Foto zrcadlovka - co je živý náhled?

Od: Datum: 01.12.13 20:10 odpovědí: 5 změna: 02.12.13 13:48

Dobrý večer

Co je to u zrcadlovky živý náhled.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 20:14
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.12.13 21:20

živý náhled znemožňuje využití zaostřovacího senzoru zrcadlovky, ta pak zaostřuje na principu obyčejného kompaktu, tedy pomalu. Jedna z hlavních výhod zrcadlovky - rychlost je při živém náhledu ztracena.

Tuto nectnost řeší zrcadlovky Sony, kde se obraz pro živý náhled bere přídavným snímacím čipem z hledáčku, nebo u nových "bezrcadlovek" (SLT) je brán z hlavního snímacího čipu jako u ostatních výrobců, ale zároveň je zachována funkce zaostřovacího senzoru jako u zrcadlovky bez živého náhledu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.13 21:42
avatar

Já bych vám to vysvětlil jednoduše a srozumitelně. U zrcadlovky se používá ke kompozici záběru hlavně hledáček (přístroj držíte u oka). Všechny nové zrcadlovky mají možnost přepnout na živý náhled, to znamená, že přístroj držíte před sebou stejně jako kompakt, neboť scéna se vám zobrazí na displeji. To se dá využít např. při focení nad hlavami před vámi stojících lidí nebo naopak při fotografování nízkých rostlin těsně u země. V druhém případě by bylo použití hledáčku velice nepohodlné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.12.13 21:57

Focení nad hlavou je podmíněno výklopným displejem, jinak je živý náhled u zrcadlovky celkem k ničemu a ne všechny zrcadlovky výklopný dispej mají, to proč jej tam výrobci cpou je především kvůli točení videa...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.13 13:48

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.