Mohou výkyvy napětí způsobené výtahem škodit?

Od: Datum: 14.09.14 19:32 odpovědí: 3 změna: 15.09.14 12:48

Zdravím, máme v domě půl roku instalován hydraulický výtah. Zhruba jaždé půl hodiny se tlakuje, před a po tlakování se vždy na zlomek skundy sníží jas žárovek žárovek. Prosím vás kdo se orientujete v problematice - může toto nějak ohrozit domácí spotřebiče? Postačí na případnou ochranu základní přepěťová ochrana? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.14 19:50
avatar

ne nemuže musel by to být pořádný náběhový proud aby se některé spotřebiče vypnuly ale to by potom vyletěl jistič... O přepětí nemuže být řeč protože to bliknutí je dáno zvýšeným ubytkem napětí na vedení ve chvíli když nabíhá elektromotor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.14 12:39
avatar

Krátkodobé podpětí (zlomek sekundy) by podle mě běžným domácím spotřebičům nemělo vůbec vadit. Pokud by se přecejenom projevovaly nějaké neplechy (např, resetování PC), tak by to řešil záložní zdroj (UPS).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.14 12:48
avatar

váš problém není přepětí ale podpětí. Vypadá to, že řídící obvod vášeho agregátu má dost velký příkon. Pak pokaždé při jeho přepínání ze stavu do stavu vám napětí v síti padá dolů. Možná že by stálo za zvážení zavolat elektrikáře a prokonzultovat, jestli dráty agregátu nelze připojit jinam a jinde. Pak by se kolísání napětí mohlo projevovat méně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.