Špatná kvalita fotek z digitálu

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Dobrý den.

Zničeho nic i při plně nabitých a nových bateriích mi můj fotoaparát Olympus C-370 začal fotit takto nekvalitně...

Půjde to opravit?

Dík

9 odpovědí na otázku

13.09.14 16:06

Špatná kvalita fotek z digitálu
Špatná kvalita fotek z digitálu #2

Děkuji Vám za reakce,fotoaparát už na nic nereaguje,odepsal jsem jej :(

0x

To vypadá na chybu snímače. Dělá to i u jiných bateriích?

0x

Nenapadá mne, jak můžou baterky ovlivnit kvalitu obrazu.

Ale viděl bych to na nový foťák.

...ano,dělá..

0x

Z kterého roku ten foťák je? Myslím že je dost starý a byla doba kdy fy Sony zjistila, že vyrobila celou vadnou sérii CCD čipů do foťáků, videokamer a Olympus je od nich odebíral. Závada se projevila zcela náhle i po letech, sice trochu jinak než Vám, ale dost dlouho prováděli servisy výměnu čipů zdarma: Zkuste pohledat na netu, případně se poptat.

Rok výroby je 2004... bude to asi tím čipem...

Díky

0x

Tak přesně tohle proužkování mi dělá foťák po tom, co my spadl otevřeným objektivem na zem.. z půlky se zastrčil, - ze šikma, tak jsem ho narovnala a fotí takhle blbě.. na reklamaci ho nechtěli, že je to moje chyba, no je... Ani po roce nefunguje.. takže podle mě máte po foťáku.. :/

doplněno 14.09.14 16:49:

Vyzkoušejte video, to u mě funguje normálně.. ale jinak je to opravdu naodpis..

0x

Ještě bych zkusil, jestli to dělá i v jiných formátech fotek (jiná velikost fotek, jiná kvalita JPG, TIFF), jestli to dělá ve všech režimech (AUTO, ruční se všemi možnými nastaveními), no a pak bych asi začal vybírat nový foťák. Oprava v servisu Olympusu se nevyplatí (pokud by ji chtěli zaplatit) a oprava jinde - nevím, jestli to někdo umí opravit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]