Voňavka v telefonu

Od: Datum: 06.09.14 12:17 odpovědí: 3 změna: 06.09.14 14:49

Ahoj,

potřebuju pomoct. Vylila se mi voňavka v kabelce a dostala se do telefonu. Ten jakž takž fungoval, ale pod displejem je mokrá skvrna. Navíc barva dispeje je modrá. Baterku jsem hned vytáhla a dala telefon sušit. Ráno jsem ho zapla a žádná změna. Četla jsme že voda vysušit ještě jde ale jak to bude s voňavkou netušíte? prosím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 13:18
avatar

Bude nejspíš nutné vyměnit modul displeje - displej se skládá mimo jinéhho z rozptylovačů podsvětlení aby bylo rovnoměrné, to jsou vroubkované plátky plastu (fresnelova čočka). Vzniklou kapilaritou se kapalina nasaje mezi tyto plátky a vznikne to co popisujete.

doplněno 06.09.14 13:43:

Při požadavku na levnou opravu s překousnutím případné drobné nedokonalosti se ten displej může pokusit někdo šikovný rozlepit, vysušit a nějak zase zkompletovat, je to ale bez záruky výsledku. Jestli to teda konstrukce displeje umožnuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja*
Datum: 06.09.14 13:50

Moc děkuju za radu, zkusím nějakého šikovného známého. buď to pujde nebo ne. Cena výměny dispeje by se rovnala ceně telefonu :)

Od: bmbxŽ
Datum: 06.09.14 14:49

Mě se kdysi něco podobného stalo, musel jsem dispay rozerbrat a vyčistit, nic v něm není lepené, jednotlivé komponenty jsou zacvaklé v plechovém a plastovém rámečku, bývá to několik fólí (světlovodná, odrazná, rozptylná, fresnelka) a vlastní LCD zobrazovač.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.