Sušička prádla - buben se neotáčí

Od: Datum: 01.09.14 18:31 odpovědí: 12 změna: 02.09.14 09:55

Dobrý večer, dnes mi přivezli novou sušičku, ale po zapnutí programu se buben ani nehne. Sušička běží a hučí, ale buden se netočí. Teď jsem s tím trochu silou chtěla zatočit a trošku to povolilo, ale něco tomu vadí, aby se točil volně jako v pračce. Díky za pomoc, jestli někdo ví, čím to je. Suzy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.14 18:37

A není tam náhodou aretační šroub bubnu stejně jako na pračkách?

Více o tom bude v manuálu. Případně napište co je to za model...

doplněno 01.09.14 18:50:

V návodou nic o aretaci nepíšou, takže tam pravděpodobně nebude. Píše to alespoň nějakou chybu?

Nebo není možné že jste navolila program u kterého se buben netočí?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.14 18:44

Je to Whirpool AZA 799. Taky mi tzo přijde, jakoby to bylo zablokované. Ale to já asi nenajdu kde to je. Možná, že to blokujou, aby se při převozu buben neotáčel, ale proč mi to řidič neřekl.

doplněno 01.09.14 18:45:

technickému manuálu moc nehovím.

Datum: 01.09.14 19:51

Právě že to žádnou chybu nepíše. Také jsem to v manuálu viděla, že když je nějaká porucha, tak to napíše nějaké číslo. A zvolila jsem normální program. Problém tam bude, protože i kdybych zvolila program bez otáčení bubnu, který tam však ani není napsán, tak by přece šlo tím bubnem rukou volně otáčet. Napřed se to ani nehnulo, pak to trochu povolilo, ale jen o pár centimetrů a drhne to. Ach jo.

Datum: 01.09.14 20:00

Já jak se znám, tak už by byl odmontovaný zadní kryt... :) Ale to vám nechci radit, raději to reklamujte. Není zadní stěna nějak viditelně promáčknutá? A nejsou na ní nějaké červené šrouby?

Datum: 01.09.14 21:29

Já jsem tu sušičku koupila jako druhou jakost s promáčnutou vrchní deskou. Psali, že se jedná pouze o mechanické poškození a že jinak je spotřebič plně funkční a má záruku dva roky. Až doteď jsem s tím vrtěla a dumala a nakonec přišla na závadu. Právě ta promáčklá vrchní deska brání bubnu v otáčení. Snažila jsem se ji odšroubovat, ale ani se nehne, bestie. Jsou tam viditelné jenom tři šrouby, ty jsem vyndala a deskou nejde hnout ani nahoru, ani vyšoupnout. Jsem děsně nas..ná, neboť mne obelhali. Já si blbec myslela, že na tu poškozenou desku dám prostě jinou a bude to. Po té sušičce jsem dlouho toužila a teď to mám...Bubnem jde nyní otáčet rukou, ale nesnadno a vidím, jak drhne o tu vrchní desku. Nechápu, proč nejde vyndat tu desku.

doplněno 01.09.14 21:32:

Už jsem tam napsala a reklamovala ji. Uvidím zítra, jak budou reagovat. Bude to asi boj. Mám děsnej vztek.

Datum: 01.09.14 21:01

Dobrý večer.Nemáte třeba zaplou dětskou pojistku?Že Vám to nefunguje?

doplněno 01.09.14 21:14:

..a jak radí první pisatel s těmi šrouby aretační jako u praček se musí oddělat/vzadu/

Datum: 01.09.14 21:31

Ne, dětskou pojistku nemám zapnutou, ale i kdyby, to nemá přece vliv na funkci přístroje, ten přece musí běžet i tak. A ty aretační šrouby tam nejsou.

Datum: 01.09.14 21:34

Teď jsem četl návod,nic o aretaci se tam nepíše,jsou tam chybové kódy,pak blikání diod.Těch problémů může být více,voda v nádržce,filtr správně zavřený,odložený start...Přečtěte pozorně návod a postupijte podle něho.

Datum: 02.09.14 09:02

Ano, i já si samozřejmě pozorně přečetla návod a postupovala přesně podle pokynů. Sušička je NOVÁ, nikdy nebyla použita, tudíž je dokonale čistá, bez vody v nádržce a jiných popisovaných anomálií. Ptala jsem se, jestli někdo neví, zdali tam není nastaveno něco, co by bubnu bránilo v otáčení při přepravě. To je rázu technického a tomu dost dobře nerozumím. Někdy to bývá jen maličkost, která je šikovnému chlapovi jasná ihned. A navíc jsem odva příspěvky výše napsala, že jsem na závadu už přišla sama. Ale asi jste četl pouze mou otázku na začátku a to je škoda, protože pak už odpovídáte zbytečně, a trochu mimo mísu. Ale děkuji za snahu, bohužel mi rada nepomohla.

Datum: 02.09.14 01:44

Koupit druhojakost na obrání lidí a nenechat si ji ihned předvést jak pracuje...chmppf.

Datum: 02.09.14 08:56

Milý pane hangar, vaše odpověď mi opravdu vytrhla trn z paty! Jak je vidět, nemáte zkušenosti s nákupem přes internet, tak byste měl alespoň mlčet. Jinak byste věděl, že spotřebič Vám doručí přepravní služba a ne prodávající, tudíž by mi řidič asi těžko předváděl jak spotřebič funguje, není to jeho profese. Spolehla jsem se na to, že v nabídce bylo napsáno, že je sušička pouze mechanicky poškozena a jinak že je plně funkční. Zkontrolováno jejich technikem. Byly tam i fotografie poškození a ty přesně odpovídaly realitě. Ale do toho Vám nic není, na to jsem se neptala. Jak je vidět, raději se příště budu ptát jinde, anebo si poradím sama.

Datum: 02.09.14 09:55
Kvůli jednoho cypa není třeba odsuzovat celou poradnu, kromě toho ve třičtvrtě na dvě byl nejspíš ještě v deliriu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.