Koupě nového telefonu - šedý dovoz

Od: Datum: 06.10.14 20:26 odpovědí: 11 změna: 19.10.14 20:26

Dobrý den,

přemýšlím o koupi nového mobilu (Nokia Lumia 930). Díval jsem se na heurece, ale našel jsem cenovkou od 10 až 17 tisíc. Navíc jsem se kdesi dočetl, že ty nejlevnějšií nabídky jsou údajně šedý dovoz nebo jak se tomu říká. Mohl by mi prosím někdo poradit jak se pozná, že se jedná o šedý dovoz? S tím prej bývá často problém s reklamací.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 21:33

Dobrý večer,

ne vždy to jde spolehlivě poznat, nejnižší cena nemusí nutně znamenat šedivku. Každopádně je dobré se podívat na stránky obchodu a na nějaké recenze, třeba i přes google. Pokud je to nespolehlivý obchod, určitě bude zmíněn v nějaké diskuzi na nějakém foru. Rozdíl 7 000 už je dost, já osobně bych váhal a pokud bych nenašel žádné kladné recenze asi bych do toho nešel a radši si našetřil a nebo dnes už lze si pořidit elektroniku na splátky a bez navýšení

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.14 21:54

Bez účtu na nokii zemi pro jejíž trh byl určen a úplný stav záruky nezjistíte. Potažmo to můžete zjistit podle product code, to je pětimístné číslo začínající typicky 059, první ukazatel je jestli toto číslo sedí na štítku a i v menu. (MT není přeflashovaný) Každý product code zastupuje jedinou konkrétní firmwarovou verzi, ty jsou i pojmenované a označené mimo jiné podle lokality kam jsou určeny, pro čr je to tuším euro 3 a euro D radši si to ověřte... Podrobné informace jak název FW podle čísla PC tak i popis jak se značí daná lokalita se dají dohledat na internetu. Další možnost je spokojit se jen s informací že přístroj má v mé zemi záruku a to podle IMEI přímo na stránkách nokie/microsoftu zde.

Od: bmbx®
Datum: 06.10.14 22:33

Je nelogické aby oficiální dovoz (dovoz ve velkém) byl dražší než je ve světě běžná cena, proto taky existuje šedý dovoz. S reklamcí jsou problémy asi jako s čímkoliv jiným v naší zemi, s tím bych si hlavu nelámal.

A musím znovu podotknout, proč si u nás pořád lidi lámou hlavu jak budou reklamovat až se to rozbije? Já když si něco pořídím tak pro radost nebo proro aby mi to sloužilo a ne se strachem jak a u koho budu reklamovat

Datum: 07.10.14 01:00

Řeknu to jednoznačně, člověk který se ptá cože je to ten šedý dovoz by jej neměl absolutně plánovat využít...

Vše je horší, tešží a složitější a jak zjistí ci ne/tušíš odrbou tě...záruka teoreticky ne/existuje, jak u koho...

Datum: 07.10.14 05:15

hangar.

jako by nebylo málo lidí, co jen zde na poradně žádají o radu co mají dělat s neuznanou zárukou u oficiálního dovozu *smich* Sevisáci se chovají jakoby to měli hradit za svého, to je lepší mít výrobek levněji bez záruky, než z oficiální distribuce a zažívat problémy s reklamováním *smich*

Datum: 07.10.14 20:55

Dobrý večer, koupila jsem kdysi (před rokem a půl asi) telefon z šedého dovozu, nejlevnější cena ve městě, prodejna 10 let stará, říkám jdu do toho, to jsem netušila co to vůbec šedivka je. Telefon byl přitažený z Polska, s polským firmwarem a vůbec nešly mms, nakonec mi přeinstalovali android ale i tak byl telefon problémový, oficiální podpora nulová (od HTC - po instalaci neoriginálního SW - poznali dle čísla Androidu, ztráta záruky na základní desku, sice od prodejny záruka byla, ale stálo mě to vše strašně námahy a času),byl zasekaný, prostě na tom telefonu se to projevilo. :) měla jsem ho skoro rok a nakonec jsem ho do stejného obchodu dala prodat a bylo, zaprvé jsem chtěla lepší a zadruhé se zbavit tohohle šuntu. :)

Datum: 07.10.14 21:50

Já mám fotografický blesk o třetinu levnější než z oficiální distribuce, navíc to byl jediný prodejce co jej dokázal sehnat po tsunami v Japonsku, mobil z Malaisie má moje drahá polovička, já měl pár let mobil z Polska a mohl bych ještě pokračovat - žádný problém s firmware a reklamace? Záruka je jen lákadlo, v zemích kde se i základní záruka přikupuje mají boží levnější a výrobky od renomovaných firem nejsou tak moc poruchové aby z toho člověk musel trpět takovým stihomamem :-D

Od: dw
Datum: 07.10.14 21:59

Můžete být pro vás vodítkem i informace o nojnovějších updatech společnosti Nokia http://www.microsoft.com/en/m…-update/wp8-software-update/, kde se zvíte dle čísla FW, pro který region a operátora je update určen. Chce to mít ale mobil v ruce před nákupem. Nečekejte od WP zázraky.

Datum: 07.10.14 23:32

Solidní obchod se k tomu, že přístroj není určen pro CZ trh, přizná. Současně také upozorní, že reklamace je nutno řešit u něj. Zákonná záruka není tímto dotčena. Osobně v tom nevidím problém, protože zdaleka ne všechny přístroje je potřeba reklamovat. Problém ovšem může nastat v okamžiku, že prodejce v okamžiku reklamace již neexistuje. Osobně mám přístroj z šedého dovozu, jeho nákup jsem se ale snažil provést u firmy, která je již roky zavedena a má stovky až tisíce pozitivních recenzí.

Ohodnoceno: 1x

Od: cjirin
Datum: 17.10.14 21:21

Pokud hledáš na heurece,tak téměř všechny obchody, které mají oficiální distribuci pro českou republiku nebo Slovensko, to uvadějí.

Od: jonatan88*
Datum: 19.10.14 20:26

Kupuješ-li z venku sice lacino, počítej s časem a možnými komplikacemi. Mobil byl za 2900,- Kč, clo se neplatilo, neboť cena nepřekročila povolenou mez. Nepracovala 2 tlačítka na klávesnici a nešla navigace. Naštěstí uznali vady a vrátili celou částku. Koupil jsem nakonec za 4650,- v Česku My phone Cube k plné spokojenosti, Android 4.4 Kit Kat, velmi solidní cena/výkon srovnatelná s kategoriemi 12000 Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.