Toriodní trafo

Od: Datum: 06.10.14 16:38 odpovědí: 5 změna: 06.10.14 20:02

Koupil jsem si toriodní transformátor k určité stavebnici ale jelikož jsem s tímto transformátoren nikdy nepracoval,nevím jaký je který vývod nebo jak se označují (primár - sekundár).Vývody jsou ,dva červené a dva modré.Který je jaký?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 16:42
Jedním ze znaků jsou tenší vodiče primáru a hrubší vodiče sekundáru.
Na sekundáru je většinou malé napětí, při stejném příkonu spotřebiče tečou větší proudy.
doplněno 06.10.14 18:07: Podle čeho jsi to vyřešil? !
Barva červená a modrá= nebezpečné a bezpečné napětí= to je teda nejednoznačné rozlišení! Černé nebo hnědé (nejčastější) dráty budou jaké napětí?
Pokud jsi koupil nové trafo, byl tam štítek...
Podle čeho poznáš trafo, které nemá štítek, nebo má jiné barvy vodičů?
doplněno 06.10.14 20:54: Díky, to doplnění vysvětlení může pomoci dalším tazatelům.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.14 20:02

Poznal jsem to podle rady(barva) a při likvidaci obalu-balení trafa,jsem našel odlepený štitek.

Od: host
Datum: 06.10.14 16:46

Tovární transformátory mají vývody (a další údaje) popsané na typovém štítku.

Datum: 06.10.14 17:15

Předpokládám, že červené jsou primár (červená = nebezpečné napětí) a modré sekundár (modrá = bezpečné napětí). Ale je pravda, že by na něm někde měl být štítek, na kterém je to napsané.

Datum: 06.10.14 17:48

Jo,už je vyřešeno.Díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.