Elektroměr a reklamace

Od: Datum: 26.08.14 18:00 odpovědí: 5 změna: 30.08.14 21:39

Dobrý den, mám takovou otázku.Někde jsem zaslechl,že pokud necháte elektroměr přeměřit a nebo ho necháte reklamovat a reklamace nebude uznána.Platí se nějaké penále, zaslechl jsem ,že je to až do výše 7 000 kč .Prosím co je na tom pravdy .Nezdá se mi můj roční odběr ,který mám 3,13500 MWh . Děkuji za odpověď .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 26.08.14 18:23

Pokud se vam nezda rocni odber, reklamujte vyuctovani, pripadne spotrebu, ale nereklamujte elektromer. Obecne plati, ze reklamace je bezplatna a nikdo si za ni nemuze nic uctovat i pokud je "neopravnena". Ovsem pokud si zadate premereni elektromeru, treba i skryte, pres nejakou veticku nebo klicku v podminkach, pak vam to nauctovat mohou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.14 00:00

Reklamace elektroměru například u ČEZu je opravdu naúčtována zákazníkovi v případě že se nic neprokáže. Zadávat skrytě kontrolu elektroměru jeho vymontováním nelze protože se jedná zaprvé o zásah do neměřené části, a za druhé je elektroměr v majetku distributora, pokud se vám to zdá hodně, je možné reklamovat fakturu, nebo si vypůjčit podružný elektroměr který se namontuje za elektroměr stávající a porovnat kolik naměří fakturační elměr a kolik kontrolní. Jinak, pokud máte boiler, nebo el. sporák s el. troubou, či přímotop nebo akumulačky tak to zas tolik není.

Ohodnoceno: 1x

Od: hu
Datum: 26.08.14 22:01

3,1 MWh je dle vás hodně nebo málo?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.08.14 22:00

Jaké požíváte spotřebiče (ani mně se 3,135 MWh za rok nezdá moc)? Jinak souhlasím s předchozími názory: reklamujte vyúčtování, nikoliv elektroměr.

Datum: 30.08.14 21:39

Záleží jaké spotřebiče používáte, ale 3MWh nejsou nijak katastofální. Nové elektroměry jsou už samokalibrační a závada je spíše výjimkou. Baráček na elektrické topení bere 30MWh.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.