Informace pro led pásek

Od: Datum: 24.08.14 20:36 odpovědí: 7 změna: 29.08.14 19:25

Dobrý večer,chci se zeptat budu kupovat led pásek 15metrů.spotřeba na metr je 2,4w,celkem teda 36w,stačí k tomuto led pásku koupit zdroj přesně 36w.nebo tam musí být nějáká rezerva.silnější potom stojí už o 250kč víc.led pásky budu používat pouze jako orientační světlo.bude to vše na pohyb.čidla takže doba svícení max. 5minut.a ještě se chci zeptat když bude ten zdroj pořád v zásuvce ale led nebudou svítit tak nebude odebírat pořád 36w né?Děkuji za informace


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 20:51
avatar
15 metrů?Většinou se prodávají pětimetry. A podle tipu použitých led se udává spotřeba kolem 8 wat na metr. Teda tam, kde je 300 led. Vaše údaje se od průměrných hodnou dost liší tak sí je raději překontrolujte.
K ostatním dotazům - při trvalém zapojení má zdroj nějaký odběr ale jedná se o pakatel. Stejně tak PIR čidlo má odběr. Výrobci ho už většinou na výrobku uvádí. Taky to ale bude stát řádově pár korun za měsíc. Zdroj na hranici odběru dost trpí ale pokud opravdu bude pásek svítit pár minut tak bude stačit. Poškozuje ho teplo když běží na plno. Za pár minut se ale sotva zahřeje takže bych do silnějšího zbytečně peníze necpal.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: student48
Datum: 24.08.14 21:03

Dobrý večer,já to myslel takto:kupovat budu 3krát tento led pásek http://www.patro.cz/produkt/1…3000k-tepla-bila-s-konektorem na metr má odběr 2,4w.Takže celkem těch 36w.ještě se chci zeptat když k tomu koupím stmívač a bude to svítit mín tak to nebude brát pořád těch 36w ale mín né?

Datum: 24.08.14 21:17
avatar
Existují i PIR čidla která mají dvě úrovně svícení. Po sepnutí pohybem naskočí na plno pak po nastaveném čase ztlumí na skorošero a teprve za další minutu vypnou úplně. Číňani to na čidlech ale neuvádějí. Mě to dělaly dvě ze tří aniž by to někde v popisu bylo uvedeno. Takže bych s tím stmívačem počkal. Hlavně si ohlídat aby čidlo mělo senzor denního světla. Pak to přes den zbytečně nespíná.
Četl jsem tady i názor že by se neměly pásky spojovat za sebou ale přivést ke každé části dráty zvlášť protože údajně při zapojení za sebou se krajní metry přehřívají tím kolik skrz ně teče proudu. Na druhou stranu... kdyby výrobci nepočítali s možností že si jich člověk spojí několik za sebou, nedávali by na konec dráty.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 21:25
avatar

Ty dráty dávají na konec z důvodu snadného připojení napájení. To že se nedoporučuje je zapojovat za sebe je holý fakt, kord pokud nejsou umístěné na hliníku tak aby měly chlazení, většinou se při sériovém zapojení přehřívají a odpadávají z lepidla, to se ovšem děje převážně u LED pásků u kterých je 300/m.

doplněno 24.08.14 21:28:

oprava, 300 celkem samozřejmě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: student48
Datum: 25.08.14 08:56

Dobrý den,chci se zeptat ještě na jednu věcuvažuji o rgb led pásku ale zajímá mně zda ten příkon toho led pásku (14,4w)je když svítí všechny tři barvy nebo je to příkon jenom pro jednu barvu.děkuji

Datum: 25.08.14 13:46
avatar
Studente, zůstaň konečně u jednoho nicku. Takto nevíme, jaké máš teoretické znalosti a co už jsme ti tady poradili. A bylo toho dost.
Takže: na ORIENTAČNÍ osvětlení ti stačí několikrát 10 cm dlouhý pásek se třemi ledkami. Do jedné místnosti 6-9 diod, do další podobně. Na jednu stranu místnosti tři led, na druhou stranu také, vedle podobně, vše propojit do série. Teda pásky za sebou, plus na plus, minus na minus.
Těch tvých plánovaných 15 metrů ti nasvítí místnosti jak Hradčany...
Kup jen pár (5) metrů a zdroj a vyzkoušej potmě.
A já bych to v tvém případě řešil takto: senzor na 230 V při pohybu osoby zapne zdroj pro ty orientační LED. A to velké pořádné světlo zapne a vypne ta osoba vypínačem jen v případě potřeby...
Klidová spotřeba bude jen to čidlo. Zdroj pro ledky bude žrát jen při pohybu osob. A velké světlo a vypínače už máte.
My všichni od elektriky jsme také vymýšleli. Nakonec jsme přišli na to, že nejjednodušší a bezporuchové je to nejjednodušší.
Líbí se mi, že spekuluješ a vymýšlíš. Já to před 40 lety dělal také. Ovšem praxe a zkušenosti trochu představy časem zkorigovaly
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 19:25
avatar
Na doplnění RGB ledka je složená ze tří - red green blue. Největší odběr je když se snaží svítit bíle protože to udělá tak že smíchá všechny tři odstíny a všechny jedou na plný pecky. Když navolíš čistý odstín některé ze základních barev R G B tak zbylé dvě barvy spí a odběr je nejmenší.
Co se týče svítivosti tak musím potvrdit že 150 bílých ledek 3528 spolehlivě stačí na deseti metrovou chodbu těch tvých plánovaných 15 metrů by zvládlo osvítit celé panelákové schodiště tak do čtvrtého patra.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.