Rozdvojka HDMI

Od: Datum: 24.08.14 00:15 odpovědí: 9 změna: 26.08.14 21:13

Dobrý den, mám dotaz tohoto typu. Kupuji nový sat. přijímač HD, který má jen HDMI výstup.U starého jsem měla na sat. přijímači připojené dvě TV - jednu přes scart, druhou koaxiálem. Napadlo mě tedy, že koupím rozvojku HDMI a výstup ze satelitu rozdělím do oněch dvou TV. Ale - nejsem si jistá, zda to bude fungovat- někde totiž psali, že pokud toto použijete, nesmíte mít (nebo možná nemůžete) zapnuté obě věci, které jsou v rozdvojce současně - myšleno obě TV. Prosím, ví o tomto někdo něco více, nebo máte někdo s tímto zkušenost? Bude to fungovat? Mohou být zapojené obě TV najednou? Předem moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 09:37

Dobrý den, nepotěším Vás. HDMI je digitální komunikace, nejenom stream jako u analogu. Přes HDMI mohou komunikovat skutečně jen dvě zařízení. Možná se vyrábí rozbočka která sama bude komunikovat se zdrojem a zároveň s více přijímači, byla by však asi drahá kvůli složitosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.14 18:19
Od: majko
Datum: 24.08.14 11:12

a okrem hdmi nema video audio cinch vystup? to su 3 cinch koncovky biela zlta a cervena...biela a cervena preasaju zvuk a zlta obraz.. potom by zo sat isli 3 cinch kable smerom do tv kde by sa dala kupit redukcia z cinch na scart pripojit to do tv cez scart... napr playstation maju taketo nejake moznosti..

Datum: 24.08.14 11:28

Neviem o sat.HD prijímači ,ktorý by mal 2x výstup HDMI ,neviem ani o rozdvojke HDMI .Pokial chcete dva tv prijimače napájat v HD kvalite v digitale ,tak jediná možnost pripojiť druhý prijímač cez Componentný výstup satelit prijímača -kábel YPbPr . Prepojenie cez scart,alebo činč biela,červená,žltá,je na nižšej úrovni SD. Oba príjímače budú mať rovnaký signál v HD a možu byť zapnuté naraz

Datum: 24.08.14 18:17

V dotazu jsem napsala, že satelit má pouze výstup HDMI a myšleno jeden. Rozvojky HDMI se běžně prodávají http://www.alza.cz/rozdvojka-hdmi-d94924.htm

Takže bohužel jiné rozpojení na dvě TV, co se týká výstupu ze sat. přijímače není možné.

Datum: 25.08.14 17:39

napište sem typ toho satelitu nebo dejte foto zadní strany. Vůbec se mě nechce věřit že by dneska někdo vyrobil satelit s jedním hdmi .Já osobně mám měsíc starý přístro a možnosti připojení jsou na něm 3

Datum: 26.08.14 21:13

Jeden ze zákazníků k tebou odkazované rozdvojce píše v recenzi:

Dobrý den, produkt nedoporučuji. Z HD satelitu jsem rozbočil na TV a na další přijímač. Tv byla zapnutá a po připojení kabelu k druhému upozorňuji VYPNUTÉMU druhému přijímač, signál do TV byl přerušen. Je to nefunkční levný výrobek lákající dobrou cenou. POZOR. Alepoň někdo se nenapálí.

Ostatní v recenzi jsou rovněž nespokojeni.Jak píšu níže, chce to HDMI splitter.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.08.14 21:05
Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.