Někdy fotí a někdy nefotí

Od: ® odpovědí: 18 změna:

Mám asi 2 roky zrcadlovku Canon EOS 1100 D. Dosposud žádný problém,až teď několik posledních dní nechce fotit i když kamera je funkční. Včera chvíli fotil,pak přestal. Dnes zase fotí.

Děkuji za radu.

18 odpovědí na otázku

2x

Zdravím,
ruku do ohně za to nedám, ale můj tip je problém v akumulátoru. Uděláte pár fotek, akumulátor se vybije a dál už fotit nejde. Foťák odstavíte, akumulátor se trochu vzpamatuje a příště to zas chvíli funguje. A tak se to opakuje.
První pomoc je v tom nechat akumulátor nabíjet třeba 24 hodin v kuse - prostě aby se opravdu nabil na plnou kapacitu. pak zkoušet fotit. Pokud se bude problém opakovat, můžete zkusit akumulátor tzv. naformátovat, což znamená ho cca 3 - 4x po sobě nechat pořádně nabít (do plna) a pak ho co nejvíc hned vybít. Mohl by se srovnat. Pokud ani to nepomůže, je akumulátor vadný a pak už zbývá ho jen vyměnit za nový.

Zatím děkuji vyzkouším

Co to znamená,že nefotí? Objevuje se na displeji nějaká chybová hláška? Může váznout komunikace mezi objektivem a tělem přístroje,sejmout objektiv,vyčistit kontakty a znova nasadit.Může být též vadný objektiv,vyzkoušet s jiným.

Tak akumulátor jsem dala nový, kartu také a kontakty vyčistila. Objektiv mám jen jeden. Občas to fotí,když co nejvíc přiblížím objekt, nebo makro. Jinak stále nefotí.

0x

A máš tam film?

No dobře, tak paměťovku. Není poškozená?

to nevím,jak to mám zjistit?

Logicky-dej ji do jiné přístroje, který pracuje s daty a vyzkoušej...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]