Anténní zesilovač

Od: Datum: 19.08.14 17:18 odpovědí: 12 změna: 19.08.14 23:13

Dobrý den.Mám tento dotaz.Můžete mi někdo vysvětlit co je to přesně anténní předzesilovač a k čemu je?Chci si koupit antenu matraci-kde je pouze symetrizační člen a k tomu koupit zesilovač-zřejmě tento: a k tomu antenní napáječ s odbočkou-asi tento .Ale k čemu je ten anténní předzesilovač(pokud bych koupil anténu,kde by už byl).Potřebuji v tom případě ještě zesilovač,kdyby byl v anténě už předzesilovač?Tady mají sousedé většinou matraci se zesilovačem někde na koaxu,ale nikdo mi není schopný říct,jestli v té anténě má jen symetrizační člen nebo i předzesilovač,protože to všichni montovali před lety a jak je vidět,moc tomu nerozumí.Díky

doplněno 19.08.14 23:42:

Ještě mám jeden dotaz.Když si koupím anténu,dejme tomu tuto ,a k tomu koaxiál s koncovkami F,stačí jen ten koax s koncovkou F našroubovat na koncovku v anténě?Nebo se musí konec toho koaxu upravit a zasunout do F v anténě.Snad pochopíte jak to myslím.Nemám žádné to nářadí na úpravu F konektorů a nechce se mi to kvůli tomu kupovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 18:51

Anténí předzesilovač - v antenní krabičce - zesiluje slabý, jinnak nepříjímatelný signál - požadavek na nízkošumovost.

Anténí Zesilovač - obvykle někde v rozvaděči - pokrývá ztáty signálu z antény způsobené dlouhým svodem, rozbočováním signálu atd.

Anténí předzesilovač a antení zesilovač je možno zapojit v odůvodněných případech současně.

Symerizační člen - impedačně přizpůsobí anténu ke svodu - nepřizpůsobení způsobuje ztrátu signálu až jeho znehodnocení. Antení předzesilovač umístěný v anténě přímo na svorky antény má zabudovaný symetrizační člen v sobě.

Někdy se umísťuje předzesilovač třeba na půdě, pak se vkládá do koaxiálního kanelu, nemá v sobě symerizační člen a ten se musí vložit do krabice na svorky antény.

Pokud chcete řešit příjem, musíte si položit otázku, odkud, jak daleko je vysílač a podle toho zvolit komponenty. Nejlevnější řešení bývá pozvat si anténáře schopného signál změřit, navrhnout příjímací soustavu a realizovat ji.

Pokud se do toho za každou cenu chcete pustit sám, zvolte nejprve jen anténu se symetrizačním členem a teprve potom volte opatrně zesilovače. Neplatí ovšem, čím silnější zesilocač, tím silnější signál, tím lepší příjem.

Ten zesikovač, podle vysokého šumového čísla slouží na pokrytí ztrát v rozvodu, ten do antény nepatří, leda byste potřeboval signál rozbočit do několika větví, umístil byste ho někam před první rozbočení

doplněno 19.08.14 22:03:

To se dá vyřešit tak, že anténu koupíš bez zesilovače, místo něj v ní bude patrně symetrizační člen. Když ne, tak se dokoupí, pak se připojí koaxiál a podle konektorů na tom LTE filtru se tento vřadí do kabelu. Pak svést do televizoru. V případě potřeby a podle útlumu filtru zařadit zesilovač za filtr také do kabelu. Nejlépe všechno koupit s F konektory.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.08.14 19:03

Díky za vysvětlení.

Datum: 19.08.14 23:13

Ano,takhle mi to říkali i z těch Radiokomunikací.Jenže koupí nové antény už asi nebudu ten LTE filtr potřebovat,protože máma má klasickou matraci-velkou,zesilovač a nic jí to neruší.To jen tu mojí anténu,kterou mám za oknem a na kterou jsem chytil vše do doby,než zapojili tu LTE základnu.Všechny programy jdou,krom těch na kanále 59.Předtím šel i tento kanál parádně.Ale co spustili to LTE,to už ta moje anténa ,kterou si jinak nemůžu vynachválit prostě nezvladne.

Datum: 19.08.14 19:19

Pokud možno vyhněte se antením zesilovačům (předzesilovačům) - zdroj velkých problémů (šum, zahlcení, křížová modulace ..). Použijte jen symetrizační člen - po vyzkoušení dle potřeby (slabý signál) předzesilovač do anteny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.14 20:03

Děkuji.

Datum: 19.08.14 20:24

Přesně tak. Zesilovač až v krajním případě, kdy je jasné že signál je kvalitní ale slabý. Což se třeba při delším svodu od antény může stát.

Datum: 19.08.14 20:13

Já koupil za 400 malou plochou anténu s napájením a k tomu sep-to box a čumím na 21 programů

Datum: 19.08.14 20:30

Što éto "sep-to box"? :-D

Datum: 19.08.14 21:20

Já chytal 26 programů,jenže mě 80 metrů od baráku postavili a spustili základnu LTE a ztratil se mi kanál 59.Měl jsem tady České radiokomunikace s měřící technikou a ti mi řekli,že tahle anténa co mám není takzvané korektní a že to můžou předat mobilnímu operátorovi ale ten to neuzná.A na vlatní náklady si koupit filtr LTE za 300,-nemůžu,protože se musí namontpvat před zesilovač a ten je vestavěný v té plastové anténě.Mimochodem v jediné anténě na kterou všechno chytnu v pokoji.Tak kvůli LTE si musím koupit "korektní anténu" a dát jí na stožár jako kdysi,před 5 lety.

Datum: 19.08.14 23:08

LTE800 je v bývalém TV pásmu, ty antény to zahlcuje (a tím pádem i přijímače), protože jsou na tyto kmitočty stavěné. A hlavně pokojovky s nekvalitním kmitajícím přebuzeným zesilovačem nejsou to pravé ořechové pro kvalitní příjem.

Muxy na K59 stejně asi budou přelaďovat jinam, aby tam byl odstup od LTE signálu.

Od: buss®
Datum: 19.08.14 22:51

Zesiluje signál za anténou, pak jsou, mohou být, vf zesilovače přímo v přijímači. Anténní zesiluje dost i to, co nechceme, vadí to, když je selektivita přijímače malá. Ovšem každá pásmová propust zase zeslabuje. Co tak lepší anténu?.

Datum: 19.08.14 23:05

No právě,koupím novou anténu,ale štve mě,že na tuhle jsem chytnul vše a měl jsem jí za oknem,nebo mohla být i v pokoji a nemusel jsem to dávat na stožár.Ukazovalo to sílu i kvalitu signálu 9-10 z možných deseti a nezažil jsem kostičkování.A kvůli LTE základně to musím předělávat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.