Mobil ze zahračního E-shopu

Od: Datum: 14.08.14 15:58 odpovědí: 2 změna: 14.08.14 22:45

Mám teoretický dotaz.Když si objednám mobil od někoho ze zahraničí a to třeba z Polska nebo Slovenska a podání balíčku bude,ale na území ČR a pak se zjistí,že je kradený,bude ho blokovat naše policie nebo ta ze zahraničí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mcbain*
Datum: 14.08.14 22:20

Ani zahraniční a ani česká policie ho blokovat nebudou. Přístup do sítě může zablokovat mobilní operátor, protože mobil se identifikuje pomocí čísla IMEI, které by mělo být jedinečné na každém mobilu. A Vy budete mít krásnou hračku na prd. Pokud si nejste jistý férovostí obchodníka, tak u něj raději nenakupujte. Ušetříte si nervy i peníze.

Podezřele levný mobil nemusí být kradený, může být nefunkční, může to být šedý dovoz, padělek nebo se ho nemusíte nikdy dočkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odberatel
Datum: 14.08.14 22:45

Tak jasně,že ho nějaký policajt nepůjde blokovat někam k operátorovi sám.Podá žádost k operátorovi a ten to zablokuje.Já se ptám jestli když zjistím,že je mobil kradený,tak jestli ho bude blokovat náš operátor na žádost Policie nebo ten v zahraničí?Prodávající uvádí,že posílá i z území čr.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.