Jak vyrobit vysílačku?

Od: Datum: 02.08.14 09:02 odpovědí: 7 změna: 02.08.14 11:46

Zdravím,

dlouho jsem hledal na Googlu schéma/výrobu úplně jednoduché PMR vysílačky na 8 kanálů, která pracuje na 446MHz.

Nic jsem nenašel. Máte někdo s touto stavbou zkušenosti? Jak je tato stavba složitá? Máte někdo to schéma?

Za odpovědi předem děkuji !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 02.08.14 09:35

Já ti to nedoporučuji už jen z hlediska dotazu, že o tom víš nic. Jinak by jsi už schema dávno měl (TX třeba http://pira.cz/tx3.htm) a weby amatérů, bastlířů. V radioamatérech byly návody na stavbu rúzných TrXů. Nedosáhneš stanovených parametrů, kup si ji a zapomeň na stavbu, byl by jsi zklamán. Jaké máš měřáky k dispozici? Koik jsi toho z elektroniky postavil a šlapalo to? Zkus si postavit tu nejjednodušší (na AM, CW), ale bacha na přestupek, rušení... nebo jen přijímač. Už jsi sestavil "krystalku", nejjednodušíí ovládání RC modelu?
A přečti si na ČTÚ o tom normy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.08.14 09:48

Tak, tak..! Pamatuji na dřevní doby CB. Když jsem zaklíčoval s "topítkem", tak sousedům zmizela TV Nova. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.14 09:38

Zdravím.! PMR vysílačky dnes koupíte v páru do 1.000.-Kč. Fungují ve volném terénu na cca tři, čtyři kilometry.

V zástavbě tak s bídou na kilometr. Jsou to vlastně jen taková "pojítka". Používám to hlavně když jdeme na hřiby,

abychom se mezi sebou neztratili, jelikož v horách občas není signál na mobil.

Pokud s tím vylezete na pořádný kopec, pak se "dořvete" klidně na 30-40.kiláků.

Jestliže chcete základnovou stanici s externí anténou (daleko větší dosah) pak musíte počítat s cenou v řádech tisíců.

Nebo si pořídit CB.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.08.14 09:42

Zdravím

Viděl jsem u Vietnamců pár za 300 Kč. Ale určitě se nevyplatí výroba doma.

Datum: 02.08.14 11:01
Z kopce se dá s PMR dořvat do vzdálenosti i přes 150 km. Vlastní zkušenost.

Datum: 02.08.14 10:49

To nemá smysl. Taky jsem to řešil, ale při dnešních cenách a dostupnosti těch zařízení odpadne spousta problémů při oživování. Navíc to bude v pořádku z hlediska předpisů.

Datum: 02.08.14 11:46
Pro představu ceny z čínských shopů
http://chinaprices.us?q=Pmr%20radio
Jen si musíš načíst český normy abys nekoupil vysílačky na nepovolené frekvence.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.