TV se zapne, jde zvuk ale nejde obraz

Od: Datum: 01.08.14 16:16 odpovědí: 27 změna: dnes 07:59

zdravím, mám tv samsung 110 palců asi 3 roky. do večera šla, potom jsem vypnul set-top box, tv pomocí dálkového ovladače, a rano již nešla. po zapnutí je obrazovka černá, neůze vyvolat menu nic, jenom zvuk jde, i z připojeného dvd pouze zvuk , žádný obraz. co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 16:25

Není třeba jen povytažen kabel (SCART, Cinch) do TV? U HDMI by nejspíš nešel ani zvuk.
A n aobrazovce jr vidět symboly např. zesilování zvuku?

Ohodnoceno: 0x

Od: radekpitour
Datum: 01.08.14 16:36

ne není, zkusil jsem i vyměnit kabely za nové, na obrazovce není vidět nic (jako vypnutá).. jenom zvuk jde a na set -top boxu lze přepínat kanály. v tel. jde zvuk

Datum: 01.08.14 16:30
Pokud je displej uplne cerny a nic nezobrazuje, tak mám obavy, že odešel samotný LCD panel nebo graficka jednotka. Je to přecejen po záruce.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.08.14 16:37

taky mám ty obavy.. asi budou opravněné.

Datum: 01.08.14 18:33

Pokud umis pajet elektro, zkus vymenit kondenzatory.

Datum: 02.08.14 10:25

to bohužel neumím.. v pondelí přijde technik servisu. tak uvidím co řekne..

Od: jajap*
Datum: 19.08.14 20:26

Dobrý den, jen se chci zeptat jak to dopadlo? Co vám řekl technik? Stalo se mi přesně to samé. Má oprava smysl? I finančně? díky za info :)

Od: vacllav
Datum: 18.12.14 16:42

Také by mne to zajímalo ... Tentýž problém

Od: bmbx®
Datum: 18.12.14 17:11

To co vám řekne technik není vůbec "směroplatné" *smich*

Nedavno - Samsung bez obrazu - technik se vyjádřil, že oprava by byla kolem 3000Kč. Závada způsobena jednou ze čtyř CCFL podsvětlovacích trubic - cena 250Kč :-D

Datum: 19.12.14 10:27

Díky za odpověď.

Právě - to jsem taky mezitím "vygooglil", že to může být jen kondenzátor - ten je cca za 20 halířů ALE - já tomu nehovím a opravář si vezme 500Kč jen za to, že to zjistí :o(( "Nemocný monitor" je tv Philips 22IT. Nahodí a zhasne. Zvuk jde.

Datum: 19.12.14 11:28

Ano, vysoké procento závad jsou kondenzátory, což je opravdu mizivá položka. To chce najít nějakého šikovného "recirkulátora" - člověk co uschopňuje věci, které jiní vyhazují, neboť oprava v servisu se nevyplatí. Ona žádná oprava která není záruční se v servisu nevyplatí

Datum: 19.12.14 13:15

Ač jsme toho taky již plno vyházely, ještě by se toho tady po baráku našlo pro takovýho "recirkulátora" !

Jen ho mít *modla* ...

Datum: 19.12.14 14:54

No já se snažím recirkulovat, je to mé hobby a téměř životní poslání

Čím beznadějnější a přesto na závěr uspěšná recirkulace, tí mám větší radost... záběr mám široký :-D

Datum: 19.12.14 18:44

Tak fajn. Vím "za kým jít" :o)

Ale zatím jsem asi vymodlil, manželka se vrátila od kamarádky a její je bývalej opravář . Tak uvidíme, (na vánoce dorazí)...

Pak se ozvu (pokud mi neselže paměť) .

Zatím díky za všechny informace, ty kurvítka , to jsem se docela zasmál - ale docela tomu i věřím (pak je to ale k pláči ne k smíchu). Tohle ale není ten případ, tv máme již déle.

Od: ladast
Datum: 05.09.16 16:38

Mohla bych poprosit o pokus o opravu tv? Naše tv stejně jako tu popisují jiní. po zapnutí se dá použít leda jako rádio... Pomoc prosím... Ozvěte se mi, prosím na 602790819. Děkuji moc, moc, moc, Lada

Datum: 19.12.14 13:52

S BMBX se určitě domluvíš,ten Samsung,o kterém píše,byl můj.Dnes je elektronika od výrobce vybavena t.zv.kurvítky,které určují životnost televizoru na dobu krátce po záruce.Kdo se trochu vyzná,odstraní "kurvítka" a televize znovu funguje.

Přeju mnoho zdaru.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: jofa®
Datum: 19.12.14 15:23

"Kurvítka"? To bych potom měl doma vše nějaký zázrak. Ještě se mně nic od r. 2010 "nezkurvilo", počínaje Panasonicem přes Yamahu až po Sony. Dokonce někdo včera či předevčírem psal, že "kurvítka" jsou i v DVD mechanikách. Opět asi mám doma něco "extra".

doplněno 19.12.14 15:31:

A nebo zapomněli "zapnout" dvouleté odpočítávání a potom šlus.

Datum: 19.12.14 16:21

jofa:

někdo má holt kliku, nebo je to taky o přístupu k technice, neboť i ta má duši, kdo si jí kupuje a hned jí projeví nedůvěru s tím že se zajímá o to jak dlouhou má záruku a kde reklamovat až se rozbije, tak se "urazí" a rozhodně se rozbije. Já osobně si taky nemohu stěžovat a o záručáky se nezajímám, většinou je stejně hned ztratím, ale jedno vím jistě, kurvítka se montují a už pár jsem jich objevil a "zrušil". Co je vybaveno mnoha kurvítky a čím sou přímo věhlasné jsou inkoustové tiskárny Canon, ty se s velkou přesností porouchají po záruce - není to nic mechanického, jako u jiných výrobců kde například převody, je to opravdu interní odpočet, buď hlavní deska zablokuje napáječ, nebo se zablokuje identifikace tiskové hlavy a píše to že tam má člověk najednou úplně jinou, což je nesmysl

Elyt. kondenzátory jsou nejčastější příčinou závad a přitom stačí dát typ s vyšší provozní teplotou, nebo lépe v přístroji umístit. Jinak disajnéři a konstruktéři se to učí na škole, říká se tomu "řízená životnost"

O tom všem by se dalo dlouhosáhle vyprávět :-D

Od: petas59
Datum: 16.10.16 12:58

Dobrý den,mám televizi LG,u které mi odešel obraz,ale zvuk jde normálně.V červenci vypršela záruka,a dnes dopoledne mormálně fungovala a najednou černá obrazovka a jen zvuk.Myslíte,že se to dá opravit?Jsem z Rakovníka,bylo by možné se nějak spojit a domluvit na případné opravě?Tel:776 382 386.Předem děkuji za odpověď.

Datum: 07.12.16 11:24

Plazma LG 50PM680S

Dobrý den, vlastním tento typ TV v servisu mi řekli, že je to vadný zobrazovací panel a oprava prý bude stát cca 90% pořizovací ceny TV.
Přijde mi to jako blbost, protože jsem tady u na fóru někde četl, že to někdo opravil. Díky za info na mail mario.skaloud@seznam.cz

Datum: 15.06.16 21:41
Ahoj bmbx. Toto sa mi stalo pri Philips 40"..neviem teraz presne typ..aj to by sa dalo urobiť? Odkial si?

Datum: 16.06.16 15:50

z Prahy...

Od: mara22
Datum: 03.09.16 00:04

Přesně dnes se mi stalo, že LG telka šla a za běhu se vypl obraz, při vypnutí obraz se vždy ukáže na mikrosekundu zvuk normálně jde... Když je to tvé skoro "poslání", dokázal bys mi pomoci? Taky bydlím v Praze... Co myslíš? děkuju předem za odpověď.

Od: lg
Datum: 08.10.16 16:07
Ahoj podařilo se ti to nějak rozumě opravit? Stalo se mi to same LG LED.

Od: mara22
Datum: dnes 07:59

serviskotab.cz opravili mi nefunkční obraz, že by to prej v LG vůbec neudělali a chtěli by 10tis. Mě to stálo 2.500. Bylo to na doporučení a já to doporučuju dál.

Datum: 06.09.16 19:12
Dobry den, mohu take poprosit o pomoc s televizi? Skace tam jako 3 barevny obraz, kdy kazdy obraz ma vlastni barvu. Samosebou bych za opravu zaplatila... Predem dekuji za odpoved. Lucka

Od: eifel2016
Datum: 17.11.16 19:02

Ahoj ten stejný problém s LG LED, bylo by možnost opravit? , nějaký kontakt jsem z Chomutovska. PetrRaul@gmail.com

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.