Nastavení GPS v mobilu

Od: Datum: 01.08.14 07:22 odpovědí: 6 změna: 01.08.14 15:46
avatar

Zdravím zdejší rádce ,

Mám mobil Gigabite Sierra S1 , android 4.2 tuším a chtěl bych se zeptat kde se dá nastavit aby se mi nevypínala GPS když mi zhasne display nebo když vyskočím z aplikace která tu GPS používá , jelikož když znovu zapnu nějakou aplikaci která pracuje s GPS vyhledává mi to signál znova a trvá to. Používám to občas v autě na nabíječce tak ten důvod úspory baterie nepotřebuju ale zaboha to nastavení nemůžu nikde najít.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 08:09

druhá ikona zleva a po podržení ikony zatrhnout všechny 3 možnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 09:51
avatar

Eh tak mám android 4.2.1 a ikonka GPS je až třetí , nicméně i když ji déle podržím žádné další menu se mi neaktivuje. Pouze se podrthne.

Datum: 01.08.14 10:48

To, aby si jednotlivé aplikace používající GPS vzájemě nevypínaly GPS je záležitostí OS Android, aplikace, možnosti nastavení aplikace, režimem (úsporný vs. normální) a ODZKOUŠENÍM
Např. aplikace SmartMaps má možnost vypnout GPS, ale pokud mi běží i třeba i aplikace GPS Status, tak ta funguje dál. Tzn. SmartMaps si vypíná pouze užití GPS pro sebe, ale nevypíná ji celkově. Navíc např. aplikace GPS Status má nastavení, že běží i na vypnutém dispeji.Mám ale zjištěno, že použiji-li interní foťák se záznamem polohy GPS a zároveň mi běží na pozadí SmartMaps se záznamem stopy, tak kamera po odfocení a vypnutí TaskKillerem vypne GPS i pro Smartmaps (asi OS zjišťuje, může-li vypnout ůplně a záznam trasy běží hluboko na pozadí, tak to vypne OS ůplně), takže. záznam stopy havaruje (ikona záznamu je aktivní, ale záznam se nekoná). Každopádně ta ikona, co jsem zobrazoval je hlavní spínač GPS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 11:14
avatar

Děkuju Vám za Váš čas , já sem prostě asi pablb a telefony jdou tak mimo mně zatvrdl sem na počítačích. Mám tenhle telefon asi rok , dříve sem GPS moc nepoužíval , ale myslím si že po té co sem ji zapnul mi svítila v oznamovací části ikonka , že je zapnutá. Nyní , když GPS zapnu je stále neaktivní dokud nespustím program který tu GPS využívá a v tu chvíli mi to začne ty satelity hledat. Problém je právě v tom , že pokud během cesty na tom telefonu něco potřebuju z aplikace vyskočím tak se mi pravděpodobně vypne i gps ( ikonka zmizí) a při opětovném spuštění aplikace to vyhledává opět satelity a opět to trvá dlouhou dobu.

Tak mně napadlo , jak mám odejít z aplikace tak aby mi stále běžela někde na pozadí a né že jsem ji rovnou ukončil.

Když se podívám do menu sys nastavení - aplikace - tak mám možnost jen vynutit ukončení , odinstalovat , mazání dat , přesun na SD kartu , vymazat mezipamět , vymazat výchozí nastavení a spustit.

Datum: 01.08.14 15:46

Ano, záznam tasy probíhá i na pozadí, tzn. GPS bude aktivní. Jak jsem napsal, je nutné si odzkoušet, jestli ji ale jiná aplikace nevypne (foťák) atd. Pokud ano, tak zkusit jinou aplikaci na záznam tras, atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 12:47
Na tohle je nejlepsi nechat zapnutou jinou aplikaci, ktera vyuziva GPS. Napr. ja zapnu zaznam trasy v aplikaci "Moje trasy" a po nalezeni satelitu se uz GPS nevypne, i kdyz pouzivam jakoukoliv jinou aplikaci.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.