LED žárovky ruší rádio

Od: Datum: 28.07.14 22:33 odpovědí: 9 změna: 29.07.14 11:55

Dobrý den, zakoupil jsem LED žárovky a byl jsem s nimi velmi spokojený, proto jsem si je pořídil i do sklepa. Ve sklepě však tyto stejné žárovky ruší rádio. Zajímavé je, že v místnostech v domě to nedělá - ani u kamaráda, kterému to dělá také pouze ve sklepě, ale v domě ne.

Čím to může být?

A ještě by mě zajímalo - je lepší když se tyto žárovky hřejí nebo nehřejí? V každém obchodě mi řeklo něco jiné - v první že když se hřejí, tak klesá životnost. V tom dalším mi řekli, že když je ta žárovka teplá, tak to znamená, že efektivně odvádí teplo.

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fiser22*
Datum: 29.07.14 00:29

Že ve sklepě ruší by mohlo být důsledkem i volného šroubku někde po cestě, nemusí rušit přímo žárovka nýbrž malý oblouček pod šroubkem či v patici svítidla. Nebylo by proto od věci podotahovat všechny šroubky v krabičkách, vypínačích atd. Pokud se tedy samozřejmě nejedná o vadné kusy, což jste předpokládám již zkoušel přehozením žárovky z obýváku do sklepa a opačně

To že když je teplá, tak odvádí teplo - je to dobře je blbost na entou, Pokud je správně dimenzovaný chladič, měla by být prakticky studená, což se ovšem stává málokdy, u LED platí že čím méně hřeje, tím lépe pro ni, - čím vyšší teplota, tím jednak nižší svítivost, ale i životnost - například při 50°C by m+la vydržet okolo 90 000h, ovšem pokud teplota stoupne byť jen o 20°C na 70, tak už se pohybujete jen okolo nějakých 30 000h, a při 100°C jste prakticky na nižší životnosti než má žárovka

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 29.07.14 05:25

fiser32:

...kamarádovi taky ruší ve sklepě, že by s kamarádem měli jako naschvál nedotažené šroubky ve svorkovnicích a jako naschvál ve sklepě a jako naschvál po oszení stejnými LED žarovkami... *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 29.07.14 05:32

LED asi ruší stále stejně, ale ve sklepě je slabší signál rádia a tak je to rušení patrnější.

Datum: 29.07.14 06:32

Vtom sklepě bych to také typoval na slabší signál, co se teploty týče, tak čím méně tím lépe, bohužel žárovka je limitovaná velikostí chladiče, větší se tam prostě nevejde a tak hřeje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.14 08:21

Ruší spínaný zdroj a ve sklepě je slabý signál, takže se to projeví jen tam.

Ohodnoceno: 3x

Od: metalamania
Datum: 29.07.14 10:23

takže to mám chápat, že žárovky splňují certifikáty na odrušení, ale ve sklepě je malý signál, takže i když se žárovka vejde do norem předepsaných hodnot, tak stejně bude vždy rušit?

Teď mě totiž napadlo, že jsem tam měl i spínaný zdroj od úplně jiného výrobce a taky to dělalo...

Od: kutululu
Datum: 29.07.14 11:26

A jak například vysvětlíte, že mi LED žárovka rušila příjem TV? Vždy, když jsem rozsvítila, tak nebyl skoro žádný nebo velmi slabý signál :) Takže že to ruší rádio plně chápu ;)

Od: metalamania
Datum: 29.07.14 11:51

to že ruší žárovka signál znamená, že je to nějaký šmejd, který nesplňuje předepsané normy. Nadruhou stranu nechápu proč mě to dělá jenom někde...

Datum: 29.07.14 11:55

Je tam spínaný zdroj a ten z principu ruší. A pokud je to levný padělek, pak tuplem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.