Porucha pračky Indesit witp82 pořád napouští

Od: Datum: 28.07.14 21:45 odpovědí: 3 změna: 28.07.14 22:10

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda by mi někdo neporadil. Mam pračku Indesit witp 82 po zapnutí programu začne napouštět vodu ale i zároven proteká voda z pracky ven, když odtokovou hadici umistim výš než je velikost pračky tak pračka přeteče vrchem přes těsnění ale stále napouští. Nemohl by mi někdo poradit jestli je porucha v hladinovym ventilu nebo někde jinde?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.14 21:53

Pokud pračka napouští jenom při zapnutí,tak bude závada v hladinovém spínači,nebo ucpaná hadička k němu,nebo prasklá.Bývá to častá závada při napouštění vody.Pokud napouští při vypnuté pračce a otevření kohoutu vody tak je závada v napouštěcím ventilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 22:01

V automatické pračce je hladinový spínač, který při dosažení určité hladiny vody ve vaně pračky posílá signál a programátor vyhodnocuje, jestli je ten signál od správné výšky hladiny vody.

Takže jestli trošku rozumíš elektronice, tak můžeš zkontrolovat signály z hladinového spínače. K tomu musíš demontovat horní desku pračky a hledat placatou součástku, ke které vede slabá hadička ze silné hadice pro vypouštění vody.

Nevím jakým způsobem se tato závada opravuje. Zkusil bych staáhnout hadičku z hladinového spínač a hadičku profouknout nebo propláchnout ( třeba pomocí injekční stříkačky).

Taky můžeš mít vadný programátor. Ten může mít "slepené" kontakty od ovládání ventilu pro napouštění vody. Pak je napouštěcí ventil neustále pod napětím a pračka stále napouští vodu. Když otočíš programátorem někam do poloviny pracího programu a napouštění vody se zastaví, tak je napouštěcí ventil i jeho ovládání v pořádku.

Nic jinýho mně teď nenapadá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.14 22:10

Horní deska demontovat nepůjde,je to pračka s vrchním plněním,tak,že z boku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.