Pomalá mobilní data

Od: Datum: 27.07.14 20:15 odpovědí: 12 změna: 12.11.14 10:57

Zdravím na fóru.Mám problém s rychlostí mobilních dat.V horní liště mi svítí ikonka 3G,internetové stránky se ale načítají neúměrně dlouho,i v řádech několika minut,někdy vůbec (časový limit vypršel).To samé i u aplikací např.Google Play,iDnes,Novinky atd. Zkusil jsem si stáhnout aplikaci Speed Test,mimochodem má asi 1.45 MB a stahovala se zhruba sedm minut...! Při testu připojení mi to ukázalo download 0,02 Mb/s,max.0,04 Mb/s,testováno jak na dovolené (vysílač cca.1km,přímý výhled),tak doma.Výsledek jak přes kopírák.Přitom když se připojím doma na wifi,tak je vše OK,stránky se načítají během pár sekund a test mi ukazuje download 18-20Mb/s.Když provedu souběžný test na datech s přístrojem Samsung Galaxy Mini (já mám Lenovo a820s),tak Samsung má download někde kolem 0,11 Mb/s,i tak se mi ale zdá na slavný 3G prachbída (kolik vlastně musí mít taková 3G rychlost,je nějaká garantována?).Vyzkoušel jsem v telefonu i SIM kartu O2 (já mám T-Mobile - prý žádný problém na mém čísle neregistrují),výsledek stejný-download 0,02 Mb/s.To mám snad v telefonu nějaký omezovač rychlosti mobilních dat,nebo co?

Dík za Vaše názory co s tím

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 20:24

mobilni internt v ceske republice je podobny vysmech jako digitalni TV. rychlost mobilniho internetu ZVLAST 3G je primo umerna poctu lidi pripojenych k bunce (protoze pouzita agregace je nekdy i 1: !200! coz je uplne neuveritelne.. - napriklad internet 1MBps (100KB/s) s agregaci 1:200 = 0,5KB/s :D .D).. takze pokud jste z prahy tak muze byt otevirani stranek docela zabavne :) a to ani nemluvim o naprosto nesmyslnych limitech na prenesena data (ano chapu ze nechteji aby jim nekdo prez mobilni data rozjizdel torrenty a nejaky obr stahovani, ale to prece staci omezit jen urcite porty a :80 proste nechat naplno .. ale to oni ne, radsi vam za silene prachy daji datovy limit ktery prumerny clovek pouzivajici emaily vycerpa behem nekolika hodin - maximalne dnu) jenze dokud budou cesi dost blby na to ze za to budou platit, tak se situace nezmeni.. je to skoda, protoze pouzivat internetove pripojeni prez 3G (popripade UMTS) treba v nemecku nebo polsku.. to je neco uplne jineho. cena je desetinova, rychlost nekolikanasobna a limity ac tam sice jsou, tak se vztahuji jen na nejake sluzby jako p2p (torrent, DC++).

Stejne jako vsechny bezdratove tchnologie ti "garantuji" dostupnost internetu v ramci bunky - tzn na bunce net bezi.. ale to ze nefunguje tobe o dva kilometry dal na telefonu uz nikoho nezajima :)

podobne jako ceska predstava digitalni TV kde do jednoho multiplexu nacpou vsechny kanaly s datovym tokem odpovidajicim youtube :D

Nezbude vam nic jineho nez se s tim smirit :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.07.14 20:46

Musím vám trošku odporovat, se svým mobilním telefonem (Huawei Y300) se mi zatím všude na 3G připojení pohybovala rychlost od 4 do 8 Mbps, nikdy méně. Stabilně doma (dvanáctitisícové město) to jede kolem 7 Mbps.

Stejně tak v Brně i Praze mi jel internet naprosto v pohodě, rychlost stále víceméně stejná.

K FUPu, ano, je to docela omezování, ale běžnému člověku brouzdajícímu na internetu a pracujícímu s e-maily ten 1GB na měsíc bohatě stačí. Samozřejmě počítám s tím, že doma mám pevné připojení bez FUPu, bavím se jen o využití přímo v mobilu.

A mám T-Mobile

doplněno 27.07.14 20:55:

aktuálně

Datum: 27.07.14 20:56

v cr se snazi plno lidi prave to domaci pripojeni nahradit tim mobilnim, protoze jsou ze vsech stran masirovani tim jak je to uzasny moct si rohlidnout youtube uprostred pole nebo na zachode.. takze asi tak :)

tak to jste zrovna celkem stastnej clovek.. je taky mozne je delaji velke rozdily mezi "mobilnim intrnetem" - tzn urceny k pripojeni notebooku k intrnetu pomoci telefonu a "internetem v mobilu" urceny pro zobrazovani stranek na displayi mobilu.. treba u vodafone jsou tyhle dve sluzby diametralne odlisne..

EDIT:

500/200 KB/s to je moc hezky vysledek na mobil.. ale ta odezva.. 300 fuj fuj :D :D :D rychlost neni vsechno.. stranky e rok nacitaji i kdyz je vysoka odezva.

Od: kutululu
Datum: 27.07.14 21:04

A nemáte třeba už vyčerpaná mobilní data? A mimochodem 3G tedy už není nic slavného. Nejhorší je EDGE, pak je 3G a nejlepší je HSPA ;)

Datum: 27.07.14 21:29

tomu vycrpanemu limitu by to i odpovidalo... operatori limituji po vycerpani fup na ZHRUBA 32Kbps (nekdo na 20Kbps, nekdo na 16, nekdo na 12...) ale ten vysledek 0,02Mbps by tomu ZHRUBA odpovidal :)

Datum: 27.07.14 22:07
To určitě ne. Na zkoušku jsem si vzal jen 150MB,je to pomalý od samého začátku.Na dovči na Vranově a teď pokračování doma v Holešově
Datum: 27.07.14 22:09

150MB na smartphone moc neni.. to si uvedomte.. dobre. udelame test..

napriklad.. jakou stranku otevirate pravidelne pokazde kdyz zapnete internet.. muze to byt email, facebook, youtube?

uvedomte si ze jenom otevreni hlavni stranky seznam.cz v normalnim prohlizeci jako je chrome nebo opera mobile vas "stoji" od 0,3 po 0,5 MB datoveho limitu :)

Datum: 27.07.14 21:22

Český mobilní Internet a jeho FUP je totálně napalici :(. Co je to za službu, když člověk zablokuje plný výkon služby díky FUP za minutu? K čemu mi bude LTE? Proč aspoň nezvednou limity a rychlost FUP? Já to vím a to je to, že by pak lidem stačilo si jen platit měsíčně mobilní Internet a vše ostatní - komunikaci (VoIP volání, emaily, skype, facebook, ICQ, twitter,..) by si zařídili sami a nějaké drahé volání a sms by šlo do kopru. Doufám, že volná ruka EU trhu se oto postará až si budeme objednávat levný paušál 10 eur z Francie, Anglie,... :-D:-D:-D

Datum: 27.07.14 21:26

to jo no ten jejich "4G" internet s rychlosti az "40Mbps" je opravdu vtipnej kdyz vam k pausalu za 1.000 mesicne daji FUP 10GB :D :D ceska republika no.. pripada mi nekdy ze je tady na hlavu postavene vsechno

Datum: 28.07.14 01:57

Tohle ted pár dnů obletuje tw/fb ..krásná ukázka, at žije korupce... důvod pomalosti, moc lidí na jedné buňce. Důvod č.2 ,O2 a TM sdílejí cca polovinu své 3G sítě tudíž tam moc velké rozdíly hodnot nenajdete... Ty slavné české sítě jsou akorát tak na web a meil a to ještě snad v opeře mini ...

Datum: 12.11.14 07:50
Zdravím všechny. Chtěl bych se ještě vrátit ke svému původnímu dotazu ohledně pomalé rychlosti mobilního připojení na mém telefonu.Data jsem musel nakonec u operátora úplně zrušit,byla naprosto nepoužitelná.Nedalo mi to ovšem a po příčině jsem bádal dál.Až jsem na ni s pravděpodobností rovnající se jistotě přišel.Je to neuvěřitelné,ale ten telefon podporuje pouze 2G! 3G sítě-u Číňana zřejmě zbytečnost.Dám na to krk,že když jsem ho kupoval,tak tam určitě podpora 3G byla napsaná.Z jakého důvodu ovšem podpora 3G sítí u telefonu chybí,nechápu.V dnešní době...
Z Google Play jsem si stáhl apku "2G,3G přepínač a monitor dat".Na Samsungu data běží přes HSDPA a UMTS,na mém to ukazuje GPRS a EDGE.Tím je to potvzeno.Jsem pěkně nasranej.Dalo by se s tím něco udělat,aby foun jel na 3G?Napadá mě nahrání nové ROMky.Pomohlo by to? Telefon již má ROOT. Dík
http://www.aliexpress.com/snapshot/6098078076.html
Datum: 12.11.14 10:57

Pokud ten krám neumí 3G, žádnou aplikací ho to nenaučíš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.