Jaký nožní pedál k šicímu stroji Lada T 132?

Od: Datum: 26.07.14 22:45 odpovědí: 1 změna: 28.07.14 10:50

Dobrý den. Přemýšlím o tom, že se jednou porouchá uhlíkový regulátor u Lady T 132. Pak bych viděl řešení - nožní pedál. Hodil by se tento pedál ( KC - 298 - univerzální ) k šicímu stroji - kufříkový - Lada T 132 z roku 1957? U stroje je uhlíkový regulátor Typ RL 40, 2520 V, 700 Ohmů, 50W, 0,7A Uhlíkový regulátor se aktivuje pákou - točivým převodem - pomocí pravé nohy - kolene směrem vpravo. Uhlíkový regulátor je namontován uvnitř šicího stroje Lada 132. Motor u Lady 132 je Typ K2G5E provedení Ab 4000ot/min 0,6A Šicí stroj Lada 132 by se tak ovládal pedálem na zemi. A mám další dotaz : kabel tohoto pedálu má zásuvku ke stroji, která má asi tři vývody, ale můj regulátor má dva vývody. Kam se má napojit třetí vývod? A jak poznám, které dva vývody ze třech u nožního pedálu mám propojit místo starého regulátoru? Připojil bych k šicímu stroji nějakou krabičku, do které by vedl ten kabel - šlapací pedál, ale tu krabičku bych potřeboval správně propojit se šicím strojem Lada 132. A má tento nožní pedál pomalou regulaci motoru? Ségra má šicí stroj, kde má již nožní pedál jako součást stroje, ale citlivost nožního pedálu je velmi špatná. Sotva se dotkne nohou pedálu, tak se ji šicí stroj strašně rychle rozjede, tak bych potřeboval, aby ten pedál takhle rychle nereagoval. Nebo mi doporučíte jiný typ pedálu, aby takto rychle motor nereagoval? Na čem záleží, aby ten nožní regulátor reagoval pomaleji? Když budu shánět, tak jaké hodnoty by měl mít? Máte s tím nějaké zkušenosti? Mají všechny nožní pedály vždy tři vývody? Mě by vyhovoval, kdyby měl nožní pedál jen dva vývody. Děkuji za případné rady a pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 28.07.14 10:50

Jestli by nebylo lepší zakoupit regulátor k vrtačce a zakomponovat jej místo starého uhlíkového regulátoru, budeta mít stejný způsob ovládání jako dosud.

http://www.obchodpodebrady.cz…-narex-pro-vrtacky/d-2097.htm

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.