Klasický skener, co s ním?

Od: Datum: 26.07.14 20:00 odpovědí: 2 změna: 27.07.14 00:31

Dnes dokumenty nafocuji fotoaparátem, je to rychlejší. Má již starší skener A4 s lampou nějaké přednosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 26.07.14 20:06

Je sice pomalejší než přefocování, ale je přesnější. Díky principu netrpí optickými vadami objektivu fotoaparátu. Pokud fotoaparát není přesně srovnaný s předlohou nastupuje ještě lichoběžníkové zkreslení a další nectnosti...

doplněno 27.07.14 01:16:

Já právě přefocuju kvůli rychlosti knížky, jenže pak to proženu OCR a mám to do E-knihy, fotoaparát mám chycený ve stojanu zvětšováku a pak to jde docela rychle, na vše ostatní používám scanner.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 00:31
avatar

Zdravím,
pokud potřebujete jen kopii dokumentu, bez toho, abyste ji někdy opět mohl přesně tak jako originál, vytisknout, pak to přefocování stačí. Ale pokud byste někdy chtěl přefocený dokument přesně vytisknout třeba v měřítku 1:1, pak se bez skeneru neobejdete.
Když pohldáte po internetu, zjistíte, že přefocování se používá třeba pro zálohy knih a podobně, proože vzhledem k vazbě se to velmi špatně skenuje. Ale na to přefocování knih se používají takové přípravky, vypadá to podobně jako stojan zvětšováku, a do toho se upne foťák, přesně se vyrovná a pak se teprve fotí. Od ruky je to celkem o ničem.
Osobně používám foťák k ofocování nějakých dokumentů pouze tehdy, když originál dokumentu je větší než mám skener (A4) a potřebuju udělat třeba čitelnou kopii do archivu nebo když chci tu kopii někomu poslat třeba mailem a nemám možnost mu dát originál. V mém případě se jedná hlavně o novinové články, větší než A4, čili pokud je článek třeba na celou stránku formátu novin a pod. Ale pokud chci, aby ten přefocený článek byl celý opravdu čitelný, dá mi to většinou dost práce (speciální stojan na to nemám a se stativem to jde dost špatně). Takže je to takové z nouze cnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.