Souhlas od rodičů ke koupi mob. telefonu

Od: Datum: 26.07.14 14:52 odpovědí: 13 změna: 27.07.14 00:04

Zdravím, je mi 16 a chtěl bych si koupit nový mobilní telefon. Na ten jsem si nějakou dobu šetřil, jenže je tu problém, že mám starý telefon - dva roky a rodiče mi nechtějí dát takový ten "souhlas" k tomu abych si ho koupil. Jde o to, že mám ten starý telefon a rodiče ví, že už je vyběhlý, má staší OS ale prý je pořád funkční a říkají, že je zbytečné aby jsem si kupoval nový. Dobře, Mobilní telefon mám ale k čemu jsou pak peníze které jsem si přibližně rok šetřil? Ty, které si našetřím tak je snad na mě jak s nimi naložím. Od toho přeci jsou když si na něco rok šetřím. Jaký názor máte vy? Jak myslíte, že ke koupi rodiče přemluvit? Předem díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 26.07.14 14:57

"drazí rodičové, našetřil jsem si XX peněz, a koupil jsem si za ně nový mobilní telefon. Nepiju, nekouřím, nefetuju, neutrácím ty peníze za kraviny, nehážu je do automatu. Koupil jsem si věc, ze které budu mít další 2 roky radost."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.14 15:02

Vidíš to, já mám stejný názor jako rodiče. Nemám ráda spotřební společnost, nechápu lidi, co "opouštějí staré věci pro nové". Je ale pravda, že v Tvém věku jsem to asi tak neviděla.

No, takže jsem nijak neporadila...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kitkatak
Datum: 26.07.14 15:18

Víte, ten starý mobil abych řekl pravdu je v některých směrech nefunkční. Jde mi o to, že když jsem si na něj našetřil a ten starý není plně funkční tak proč bych si nekoupil nový za moje peníze.

Od: kitkatak
Datum: 26.07.14 15:05

Děkuji za odpověď. To jim řeknu.

Datum: 26.07.14 15:20
avatar

Jistě je to o tom si to obhájit. Myslím si, že ve Vašem věku máte již priority srovnané a chce těm rodičům "vysvětlit" co Vás k tomuto vede - tipuji telefon je doplněk osobnosti, věc prestiže, telefony zlevnili, dá se nyní sehnat mnohem lepší, výkonější, současná média jsou náročnější na výkon, kompatibilita nových aplikací, stabilita... Až budete starší, možná že i ty priority budou jiné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 26.07.14 15:28
avatar

Já jsem horko těžko opouštěla svou přes deset let starou Sony J5 a nahradila jí tři roky starým mobilem z bazaru :).. Ale chápu to, pamatuju si, jak jsem za každou cenu chtěla klávesy, našetřeno jsem měla, ale rodiče ne - prý že je to blbost a hrát se sama nenaučím, pak už jsem teda řekla, že ať mi nic nedávají k narozeninám, svátku, Vánocům, jen ať mi to dovolí, tak pochopili, že je to něco, co opravdu chci... Strašně se mi líbí, že je pro Vás důležité, mít souhlas rodičů :) To se moc nevidí..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kitkatak
Datum: 26.07.14 15:37

To jsem rád, že mě někdo koněčně pochopil :) já bych řekl to samé, ať mi nic nedávají k narozeninám atd...

Třeba by to pochopili, že je to něco co bych moc chtěl.

Od: yyyy
Datum: 26.07.14 18:21

Spíš bych se zeptal jinak - kde a jak sis ty peníze našetřil? Vydělal jsi si je? Nyní nemáš představu a cenu peněz, které se vydělají poctivou a těžkou prací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kitkatak
Datum: 26.07.14 23:21

Vydělal poctivě na brigádě.

Datum: 26.07.14 19:32
avatar

Je snadnější získat odpuštění než dovolení.

btw o jakou částku se jedná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 20:12
avatar

Narušení vztahu s rodiči, případně ztráta důvěry, také není nejvhodnějším řešením. Nejlepší je vždycky vzájemná dohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 20:01

Osobně bych si ho koupil a starý prodal, zas by se ti nějaké peníze vrátili. Jak již bylo řečeno, peníze jsou tvoje ušetřené a pokud jsi jinak slušný, tak v tom nevidím problém. Navíc chybami se člověk učí, takže dokud jí neuděláš, nedozvíš se, že měli rodiče ve spoustu věcech pravdu ... jako všichni :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 00:04
avatar

Prodat a nakoupit nový. Pokud si dítě našetří aspoň na půlku věci sám a má zájem, tak by měl být rodiči podporován v dalším rozvoji

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.