Přestal fungovat postupně mrazák i lednička

Od: Datum: 25.07.14 18:13 odpovědí: 2 změna: 25.07.14 23:28

Zdravím. Nedávno táta odmražoval naší ledničku Liebherr, máme jí přibližně rok. Mrazák přestal chladit, lednička fungovala. Nyní přestala fungovat i lednička. Pořád dělá zvuk aktivního chlazení (aspoň tak si představuju, že aktivně chladí :D takové to vrrr). Co se nastavení teplot týče, je jedno, co se nastaví, teplota je v lednici nyní 13 stupňů. Mám zato, že je nějakým způsobem poškozená z odmražování, táta není zrovna kliďas co se těchto činností týče, takže nějaké mechanické poškození...těžko říct. Nevíte, co by to mohlo být? Z podobných diskuzí mě napadl nedostatek chladící tekutiny, ale jsem laik. Děkuji moc za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 18:31
avatar

Někdo při odmrazování používá i docela drastické metody a značně nevhodné nástroje. Pak může dojít k poškození a úniku chladícího média a chladnička pak samozřejmě nefunguje tak, jak má. Pokud běží a nechladí, tak je to zřejmě i tenhle případ. U rok staré chladničky bych reklamoval, ale počítal s tím, že pokud bude zjištěno mechanické poškození, tak opravu zaplatím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.14 18:33
avatar

Tipnul bych únik chladiva. Pokud má jeden okruh, tak se to nejdřív projevilo na mrazáku a pak na chladničce. Tohle bez servisu nevyřešíte, nejspíše někde porušená trubka. Otázka je, jestli to vůbec budou chtít opravit.

doplněno 25.07.14 18:33:

Kolega mi předběhl, ještě doplním, že na ty dnešní chladničky se musí opravdu s citem, nejlíp jí vypnout a nechat roztát. Nedávno jsem odmrazoval mojí lednici, a vnitřní stěny jsou jak z papíru.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.