Utopený mobilní telefon

Od: Datum: 19.07.14 22:30 odpovědí: 11 změna: 21.07.14 20:18

Zdravím. Asi před třemi dny jsem omylem utopil ve slané vodě mobilní telefon huawei ascend y300. Ve vodě byl asi 5minut,potom sem ho rozebral a nechal sušit na slunci,ale jen chvíli a pak jsem ho zkoušel zapnout...vybroval a blikal...zkoušel sem ho zapnout víckrát a teď když do něj dám baterii,tak blikne modře notifikační dioda a blikají spodní 3 tlačítka. Vím že sem udělal blbost a asi ho už nezachráním,ale rozšrouboval sem ho a prošplíchal kontakt sprejem a nechávám sušit,ale vyschne ten sprej vůbec? nebo to musím ještě propláchnout lihem a znovu nechat sušit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.14 22:37

od začátku špatně.správně by bylo - baterku ven,mobil vysušit,pořádně,nee pět minut.já bych ho hodil do sáčku rýže,aspoň na den,pak by snad byla šance...pokud mobil nějakým zázrakem nahodíte,je otázka času,kdy klekne

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.14 22:39

Myslím,že tím kontaktolem a zapnutím jsi mu moc nepomohl.Já utopil Huawei G300 v záchodě o vánocích.Podle postupu rad na fórech jsem ho sušil v rýži tři dny a rok už šlape bez problémů.Baterka musela hned ven.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.14 00:41

Pokusem zapnoun se mohlo odpálit kde co, jednoduše řečeno ta slaná voda propojila části které nemají být spojeny. Nejspíš je nyní i zoxidován, nejhorší je oxi pod bga, to je bez výměny neopravitelné. Olej nevyschne, leda za hoodně dlouho. Zkusil bych samotnou desku s citem ale důkladně krátkými tahy vydrhnout kartáčkem na ruce s mýdlem a vlažnou vodou, poté opláchnout a nechat důkladně vysušit (slunce, trouba na 60C - mikrovlnka ne) zní to komicky ale funguje to.

Datum: 20.07.14 02:07

ve slané vodě - a vy jste jej nedal do destilované vody, aby sůl se vyplavila? Jemný olej, líh by tu sůl neodstranily. Má to spočítané *modla* "

Od: bmbx®
Datum: 20.07.14 05:23

Vykoupání ve slané vodě bývá osudné. Okamžitě se musí vyškubnout baterka a jak píše jura2, první krok měl být před vysušením vykoupat důkladně v čisté vodě (nejlépe destilované), pak v lihu, který vodu natáhne do sebe a potom teprve vysušit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.07.14 14:55

můžu místo lihu použít technický benzín?

Datum: 20.07.14 15:56

Líh se používá proto, že lehce pohltí vodu, takže když se cokoliv mokré propláchne lihem, tak na povrchu zůstane už jenom líh který se rychleji odpaří než voda. S benzínem to nefunguje.

Datum: 20.07.14 17:39

Co se stane s vodou když se naleje do benzínu? A co s lihem? Líh se smísí s vodou ale benál neee!Proto líh! Jinak skušenosti s druhou Nokií ve výr.spektru co měla barevný lcd-kluk utopil v Brně v kašně (asi hodinu ležela ve vodě) když na večr dojel domů (po asi 5 hodinách,) jsem ji co šlo rozebral a nechal na skříni dobře 3 týdny-potom složení a fungoval ještě dva roky,až do prodeje.

Datum: 20.07.14 19:23

OK zkusím sehnat líh a uvidím

Datum: 20.07.14 21:36

Ale nejdřív jej pořádně vymáchat v té destilované vodě, ta sůl musí pryč. Malé zbytečky dokáží zlikvidovat telefon třeba za půl roku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.