Jaký Scart kabel koupit,

Od: Datum: 17.07.14 16:17 odpovědí: 7 změna: 18.07.14 00:28
avatar

Zdravím,

mám problém při příjmu TV přes satelit, brum ve zvuku. Na netu jsem vyčetl , že se brum nechá odstranit vhodným Scart kabelem. Nabízí se Bandridge BVL7101, 1x SCART - 1x SCART, 1m za 199,-Kč nebo Profigold PROV7101, audio video Scart Kabel, 1m za 518,-Kč. Nevím pro který se rozhodnout, přivítal bych radu zkušenějších, který je vhodnější pro potlačení brumu a případně proč.

Děkuji flodur.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 17.07.14 16:25

Otázka je, jestli brum opravdu proniká do kabelu SCARTu. Brum může být už obsažen v audiosignálu ze satelitního settoboxu, hodně pomůže nastavit hlasitost settoboxu na maximum a regulovat pouze pomocí hlasitosti TV, zvětší se tím a podsatně odstup brumu od užitečného signálu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.14 17:13
avatar
Profigold mám v šuplíku, protože má moc silnej kabel a blbě se s ním manipuluje. Rozdíl mezi klasickým (nemyslím ty šňůry za pár korun) jsem nezaregistroval. Zkuste ještě experimentovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.14 18:00
avatar
Tipnul bych si, že má volume na televizoru naplno Ve většině případů je to tím.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: 111®
Datum: 17.07.14 18:02

brum kabelem neodstraníte, nikdo nebude vyrábět kabel co vnáší brum...jak uvedeno výše,nastavit na zdroji na max. a pak regulovat na spotřebiči...zdroj je asi satelit..nebo se-top-box

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 20:33
avatar

Co se týče nastavené hlasitosti nemá to vliv na brum, což jsem zkoušel ještě před zadáním otázky. Na netu jeden rádce v jiném vlákně se zmiňuje o Scartu viz otázka, který má stíněné jednotlivé vodiče čímž je vyloučeno naidukování případných rušivých signálů, pro informaci:

O zemní smyčku přes síťový přívod se pravděpodobně nejedná, TV nebo STB nemají zpravidla ochranný vodič, jsou s dvojitou izolací. Taky jsem zkusil napájet satelit z jiné fáze ani to nepomohlo.
S podobným problémem jsem se setkal při použití koupeného scart kabelu s plným osazením, tedy se zapojenými všemi piny konektoru. Tyto kabely mají všechny vodiče jednotlivě nestíněné, jsou stíněny všechny dohromady společným stíněním. Tím může v některých případech docházet k vzájemnému "vazbení" vodičů, přeslechům mezi kanály, či pronikání videosignálu do zvuku. Pro připojení např. STB, je vhodnější jednosměrný (jen pro cestu STB - TV) kabel, jen se zapojenými potřebnými vodiči. Nejlépe se samostatně stíněnými žilami. Pro kompozitní signál stačí tři. (L zvuk, P zvuk, video). Dá se takový sehnat, případně vyrobit ze stíněné trojlinky.
Eventuálně někdy postačí z plně osazeného kabelu nepotřebné vodiče na obou stranách odpojit.
Pokud by uvedené nepomohlo, může se skutečně jednat o zemní smyčku přes nějaké kapacitní vazby. Potom bych zkusil odpojit stínění od konektoru na straně zdroje signálu (nikoli na obou).
Samozřejmě předpokládám, že je správně zapojen scart na TV a zdroji signálu a není porucha na samotné TV. Například zda se neobjeví brum při přepnutí TV do režimu AV i bez připojení scart kabelu. Což jsem také vyloučil. Zbývá mi tedy koupit a vyzkoušet kvalitnější provedení Scart kabelu.

flodur.

Od: 111®
Datum: 17.07.14 21:53

no to že se většinou jednáo dvouvodičové připojenéí k síti, ještě neznamená , že to nemůže být tím.Je třeba napólovat správně oba spotřebiče. Pokud jsou na jedné fázi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.07.14 00:28

pokud na brum nemá vliv hlasitost tak to lepší kabel SCART určitě nezachrání, pak se jedná o zemní smyčku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.