Objektiv na tělo (ultrawide)

Od: Datum: 16.07.14 15:28 odpovědí: 1 změna: 17.07.14 08:46

Dobrý den

Chci se zbavit svojí hračky tamron 70-300 VC na nikona a koupit si něco jiného. Pravý opak ultrazoomu ... ultra wide. Nemáte někdo nějaké zajímavé postřehy s této kategorie? Osobně se mi líbí samyang 14mm a sigma 10-20mm. U samyangu mám problém s ostřením. Nevím moc jak moc se musí přeostřovat při focení města a krajiny, ale bojím se, že na to moje cvakání to bude hrozná otrava. Navíc nemám nejlepší zrak a když zavřu jedno oko tak vlastně všechno je rozostřené.

Samyang - určitě mu nahrává do karet pevné sklo a recenze ostatních, horší je to pak s tím ostatním

Sigma - zatím jsem měl jenom zoom a jsem tak nějak zvyklej, stejně jako na autofocus. Kvalitativně bude asi horší, ale stejně se tim neživim a mám to jenom pro radost ne?

Jestli mi doporučíte něco jiného, z čeho bych byl šťastný do konce dní tak sem s tím (pokud to nebude za 350 000 a víc).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 17.07.14 08:46

Osobně mám Tamron 10-20, u tak širokého ohniska se přeostřovat moc nemusí, vypovídá o tom i stupnice ostření - mezi 3m a nekonečnem je hodně malý kousek :-D

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.