Jaký objektiv na Nikon D3100

Od: Datum: 07.08.14 21:56 odpovědí: 12 změna: 08.08.14 10:35

Dobrý den, jsem začátečnice, takže se budu asi blbě ptát :( Mám objektiv 18-55 ale potřebovala bych nějaký jiný.

Potřebuji objektiv na focení okolí při výletech ( krajina, kulturní památky, ...)

Moc se mi nechce tahat objektivy dva a někde je neustále přehazovat a u toho ještě hlídat děti.

Uvažuji nad 18-200 a nebo 18-300 .

U stávajícího objektivu jsou zkratky AF-S , DX, VR. Nevím co to znamená a zda mám vybírat objektiv se stejným označením.

Ještě bych byla ráda, aby nebyl problém na objektiv použít filtry.

Jaký je váš názor, popřípadě doporučení.

Děkuji moc za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kei
Datum: 07.08.14 22:44

Ptejte se o dveře vedle, třeba na http://www.fotografovani.cz/cz/forum/ . Vaše zrcadlovka patří k tomu nejobyčejnějšímu na trhu. Myslím ale, že dobrý alespoň trochu použitelný objektiv (nový) bude stát víc než čekáte. Máte dost velké nároky na rozsah.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.14 23:18

Dobrý den, jsem na tom podobně jako Vy (taky začínám). S tím rozdílem, že jsem koupil objektivy dva a fakt to není pohodlné. Významy zkratek zde. Při výběru fotoaparátu jsem to studoval, teď už v tom mám zase hokej. Jen si pamatuju, že objektivy byly na trhu se stabilizací (VR) a bez ní. Volba je jasná - VR. Myslím, že ani s jedním z objektivů neuděláte chybu (tzn. vybrat stejné provedení, jako už máte).

Od: bmbx®
Datum: 07.08.14 23:28

Objektiv s takovým rozsahem je sice praktický, ale je to za cenu zhoršení kvality, ne bezdůvodně fotografové nosí v brašně radši 2-3 objektivy s menším rozsahem. A cena zase není tak obrovská, na příspěvek od kei nehleďte, řeči o tom že D3100 patří k tomu nejobyčejnějšímu na trhu, muže napsat jen fotografický laik Kvalitní fotku dělá především objektiv a ne tělo fotoaparátu :-D

Zkratky znamenají:

VR - optickou stabilizaci obrazu v objektivu

AF-S automatické zaostřování s motorem vestavěným v objektivu (jsou objektivy co mají zaostřování poháněné z těla fofotaparátu)

DX je označení objektivů nevhodných pro filmové zrcadlovky nebo plnoformátové digitály, ale pouze pro digitály s APSC čipem (menší formát obrázku)

Ohodnoceno: 2x

Od: jofa®
Datum: 07.08.14 23:43

Dobrý večer.

Myslím, že pro Vaše fotografování by byl vhodný tento. Desetitisíce určitě za objektiv nedáte a tento je určitý kompromis. http://www.megapixel.cz/tamro…-f-3-5-6-3-di-ii-vc-pzd-nikon

Datum: 07.08.14 23:49

jofa:

předpokládám, že tazatelka do něčeho jiného ani jít nechtěla, ostatně drahé a kvalitní objektivy se v tak velkých rozsazích snad ani nevyrábějí.

Od: jofa®
Datum: 07.08.14 23:52

Jistě, dal jsem konkrétní typ na objektiv.

Datum: 08.08.14 00:22

Když poleví v rozsahu tak lze 18-200 koupit za polovic, sice je bez optické stabilizace, ale ta taky není všespasitelná...

Ohodnoceno: 1x

Od: kei
Datum: 08.08.14 10:19

Naučte se rozumět významu napsaného textu.

Datum: 08.08.14 08:45

Děkuji všem za odpověď Já bych třeba koupila další objektiv 55-200 nebo 55-300 ale myslím si že neustále přehazování třeba v prachu nebude moc dobré. Hlavně mi jde o to, že budu něco fotit na 5 metrů, najednou se bude něco dít třeba o 100 m dál, tak honem přehodit objektiv a pak zase honem přehodit objektiv abych mohla fotit na 5 m. Vůbec netuším, jaká volba je správná. Byla jsem např. v Zoo. Jedno zvířátko máte na metr od vás, popojdete k dalšímu a to je třeba 15 metrů od vás a je to třeba svišť, tak toho bohužel s 18-55 vyfotím i s půlkou výběhu, jelikož přiblížit si pouze jeho není možné.

doplněno 08.08.14 09:20:

Nebo jsem ještě uvažovala o tom, že pokud kupovat druhý objektiv, tak třeba 70-200 nebo 70-300 s tím že tam bude mezi 55 a 70 díra.

Opravdu nevím jak se správně rozhodnout, abych mohla fotit vše a aby byla i opravdu kvalita fotek. :(

Datum: 08.08.14 09:24

Samozřejmě, že neustálé přehazování objektivů zvyšuje riziko zaprášení čipu a objektiv s větším rozsahem je podstatně pohotovější, ale jak jsem psal výše je to za cenu nižší optické kvality. Ta nižší kvalita není nižší nějak drasticky. Já osobně mám Tamron 18-200, taky jsem si jej pořídil pro větší pohotovost a proto že ne vždy chci mít sebou plnou fotobrašnu objektivů

Datum: 08.08.14 10:14

Takže 18-200 nebo 18-300 bude dobrá volba? Který bude lepší? A nechá se použít bez problému filtr?

doplněno 08.08.14 10:20:

Jaký je v nich rozdíl? http://www.alza.cz/search.htm?exps=objektiv%20Nikon%2018-300

Který by byl popřípadě lepší?

Děkuji

doplněno 08.08.14 10:34:

Ješte se zeptám, já mám VR a co znamená označení VR II?

Datum: 08.08.14 10:35

Lepší je ten drážší, je malinko světelnější na "dlouhém konci", je na vás zdali se vám to za ten cenový rozdíl vyplatí, bude určitě o něco těžší, bohužel u toho levnějšího není uvedena hmotnost.

doplněno 08.08.14 10:44:

Filtr se použít dá, když si pořídíte příslušnou velikost, VRII bude nějaká nejspíš vylepšená vlastnost stabilizace

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.