Plná pamět v mobilu

Od: Datum: 11.07.14 14:23 odpovědí: 11 změna: 11.07.14 23:28

Dobrý den mám problém s mobilem, mám Samsung Galaxy young duos, a už delší dobu mám problém s plnou interní pamětí přitom v mobilu mam jenom jednu hru která ještě k tomu nemá skoro žádnou velikost. Nemužu si do něj nic nainstalovat hned to píše že je pamět plná. Přitom pamětovku mam skoro prázdnou. Budu vděčná za jakoukoliv radu díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 11.07.14 14:29
avatar

Samsungy přesně neznám, ale někde v nastavení se dá zvolit, aby se na paměťovou kartu ukládaly fotky, aplikace, stažené soubory...

Pokud je telefon prodáván bez MC, tak je ukládání defaultně nasměrováno do interní paměti mobilu a je nutné přenastavit. Podobný stav někdy nastává, pokud MC vyndáme a zapneme mobil bez ní, opět se to automaticky přenastaví...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kate*
Datum: 11.07.14 14:35

všechno se mi ukládá na pamětovku...

Datum: 11.07.14 15:06
avatar

NO jestli tam je narváno plno zbytečných aplikací, tak ta malá hra tam nemusí vejít. Pokud to neumíš odinstalovat normálně, tak si stáhni CleanMaster z google play a pročisti to pomocí něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kate*
Datum: 11.07.14 15:13

nemam tam ani žádné aplikace

Od: dxwo
Datum: 11.07.14 14:33

Požádejte zkušenějšího kamaráda, aby vám pomohl. Tady to nevyřešíte, pokud máte nulové znalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kate*
Datum: 11.07.14 15:19

Tak já myslela že je tady ta poradna od toho aby tu někdo poradil s problémem a ne aby mi tu někdo radil at pořádam kamaráda. Je samozřejmé že kdybych někoho takovýho znala tak se ho zeptam...

Od: dxwo
Datum: 11.07.14 20:08

Kdyby to bylo jednoduché, rád vám poradím. Jestliže chcete obecnou radu, uveďte mobil do továrního nastavení. Tím uvolníte paměť a dojde k vymazáíní všech dat. Jiné rady jsou pokus/omyl a uděláte více škody, než užitku, protože může dojít nechtěnému a neřízenému výmazu dat bez předešlé zálohy a přípravy k resetu. Až mi dáte mobil do ruky, budu si ho moci prozkoumat, pak bych poradil konkrétněji. Na dálku se tyhle věci vyřešit nedají - to je zodpovědná rada.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 15:46

Kate tohle vypadá, že máte zaplněnou interní paměť díky jednak velkému počtu SMS a především MMS jejichž součástí jsou obrázky a video a také bude jistě své zabírat cache aplikací, dalvik cache a data aplikací. Je mi jasné že tohle pro vás jsou jistě naprosto neznámé pojmy. Proto bude asi nejlepší když si stáhnete aplikaci Clean Master na kterou už zde bylo doporučení a nejprve zkuste interní paměť telefonu pročistit pomocí ní. Pokud máte v telefonu tak málo paměti, že ani tuto aplikaci nelze nainstalovat pak zkuste následující. Jděte do Nastavení - Aplikace - Správa aplikací - přepněte se na kartu Vše - tlačítkem menu (levé senzorové tlačítko) dejte seřadit podle velikosti a pak u aplikací na prvních místech na každou z nich klepněte a podívejte se hlavně na řádek Data a Paměť a pokud bude jejich velikost dosahovat několika MB tak je příslušným tlačítkem promažte. Nejvíc bude mít asi Internetový prohlížeč. Následně až místo uvolníte můžete nainstalovat onen Clean Master a doléčit nedostatek místa pomocí něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kate*
Datum: 11.07.14 15:58

Aplikaci clean master jsem zrovna dneska zkoušela ale bohužel žádný rozdíl viditelný nebyl. Jinak to další zkouším pořád ale jsou tam věci které jsou součástí telefonu takže vymazat nejdou a většinou ani nějak velkou velikost nemají. Data z internetu promázávám průběžně ale vždycky to jsou maximálně tak dva mb a to mi moc nepomáhá. Opravdu nevím co mi zabírá tolik paměti. Všechna hudba sms a fotky se mi ukládají na pamětovku takže tím to nebude.

Datum: 11.07.14 20:12
avatar

Najdi v nastavení něco jako využití disku nebo disk usage, nebo nejakou aplikaci na zobrazení zaplnění paměti. Pak dej vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 23:28
avatar

No tak se podívej na Nastavení-Úložiště-Paměť zařízení. Tam je rozepsáno a graficky znázorněno, co zabírá kolik paměti. Když, tak na mobilu zmáčkni současně tlačítko vypínání a tlačítko Domů (to prostřední pod obrazovkou), tím uděláš schreenshot-ten se defaultně ukládá do interní paměti do Pictures/Screenshots.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.