Jaký televizor?

Od: Datum: 11.07.14 12:40 odpovědí: 6 změna: 11.07.14 20:49

Budu kupovat novou TV. Něco kolem úhlopříčky 90cm. Mám pouze požadavek, aby měl co nejmenší spotřebu elektřiny(jakýsi LED?) a aby byl braz ostrý i při pohybu, hokeji atd. Většina TV v prodejnách(a je jich tam puštěných třeba dvacet) má neklidné a mírně rozmazané kontury, když hlasatel pohne mírně hlavou, trvá chvilku než se kontury uklidní(dopočítají?). Který ukazatel(parametr) bych si měl hlídat, aby byl obraz ostrý i při pohybu aspoň jako na starých dobrých barevných analogách?! Pokud doporučíte konkrétní typ, budu rád a půjdu se na obraz takové TV podívat do velkoprodejny v Brně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kutululu
Datum: 11.07.14 13:03

Pokud se chcete hodně dívat na sport, pořiďte si plazmovou televizi. Sice se říká, že má velkou spotřebu elektřiny, ale já jsem srovnávala s LED televizí a na spotřebě byly nastejno, né-li možná méně. Pokud chcete LED televizi, tak při výběru je důležitý parametr kolik má Hz. Nejméně by měla mít tak 100Hz někteří už dopořučují více jak 200Hz. Samozřejmě už je to ale jiná cenová relace...

A v prodejnách pozor, tam se snaží o co nejlepší obraz, takže samozřejmě pouští samé filmy v nejlepší HD kvalitě. Doma když si pak pustíte normální pořad co není v HD, tak se nestačíte divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 13:37
avatar
My máme také plazmovou kvůli F1 a motorkam.obraz je super, máme 130 úhlopříčku. Ale když pustíme film, třeba z flashky, který není v hd tak je občas kvalita nižší, ne však o moc. Muž je na takovéto věci náročný, takže se co nevidět chystá zase koupit novou a větší (blazen;))
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 14:29
avatar

To rozmazání záleží na míře komprese a datovém toku signálu, kterým poskytovatel vysílá. Čím vyšší komprese, tím nižší tok, proto se obraz dopočítává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 16:45
avatar
Na těch prodejnách mají mizerný signál, navíc roztahany přes metry kabelů a rozbocovacu. Pokud máte kabelovku nebo satelit, nebude s tím problém. Jde o datový tok a některé stanice šetří data, tak prostě pouští min. Taky nevěřte tomu, ze plazma má nízkou spotřebu, uz z principu ji nemůže mít. Mám 117 cm sharp a spotřeba se pohybuje mezi 60-70 waty, což je jak sedesatka žárovka. Obraz je jak fotka. Eurosport ještě lepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 11.07.14 19:32

Díky, plazmu jsem kvůli spotřebě už dávno zavrhl.

Datum: 11.07.14 20:49
avatar
Konkrétní typ vám radit nebudu. U nás pořádný srovnávací testy nejsou tak jsem prostě koupil nejlepší televizor podle anglické hdtvtest.co.uk a chybu jsem určitě neudělal. Ještě můžete kouknout na souhrn testů na německém testberichte.de
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.