Jak zlepšit příjem signálu na mobilu?

Od: Datum: 08.07.14 18:36 odpovědí: 15 změna: 04.09.15 09:55

Dobrý den. Rodiče mají několik mobilních telefonů různých značek a stáří, ale po zesílení signálu ve vesnici od společnosti O2 se jim z 90% zrušil signál Vodafone. Všichni v rodině užíváme jednoho operátora a nechceme to měnit. Zkusil jsem takové ty samolepky "zesilovač antény" - ale rozdíl snad 2%? spíše žádný...

Napadla mne varianta staršího telefonu s anténou, kterou bych demontoval a napojil na externí anténu... pomůže to?

Jako další varianta mne napadla koupě telefonu Jablotron, který by údajně měl mít možnost připojení externí antény.

A po jednom dotazu tady na webu mne napadlo ještě něco - použití sluchátek ... když to zesílí příjem (umožní příjem) rádia, zesílí to i příjem GSM signálu?

Díky za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 08.07.14 20:12

Driv se k normalnim tlf. prodavaly externi (venkovni) anteny.
Cim lepsi antena tim lepsi signal - nejlepsi zesilovac je antena.
S tema sluchatkama bych ve zlepseni GSM signalu nepocital, ale zkusit to muzes.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 08.07.14 20:30

Ještě do nedávna se dala sehnat externí anténa GSM a pro telefony co nemají přípojku na externí anténu se dal dokoupit vazební člen, ke kterému se mobil přiložil a výsledek byl téměř totožný jako u mobilu s přípojkou.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc*
Datum: 08.07.14 20:37

myslíte, že se dá ještě někde sehnat? Má to nějaké číslo, název, identifikátor? Díky za pomoc

Datum: 08.07.14 20:50

Pokud došlo ke zhoršení vašeho signálu v souvislosti se zesílením jiného, je problém v tom silném, ne v tom slabém.

Potřebujete potlačit ten silný. Je aspoň z jiného směru?

Datum: 08.07.14 20:58

Bohužel - nevím... a potlačení signálu asi nebude tak jednoduché, jako sehnat lepší anténu...

Původně byl signál slabý, ale dovolat se dalo. Nyní je slabý tak, že v závislosti na počasí se slyšíme jen výjimečně. Zkoušel jsem sehnat nějaký telefon s externí anténou, ale vyhledávače mi nepomáhají... :(

Máte nějaký typ na konkrétní značku?

Datum: 09.07.14 06:37

třeba tady je vazební člen pro externí anténu

http://www.sectron.cz/produkt…en-pro-mobilni-telefony-.html

případně zkuste s nimi navázat kontakt, zabývají se záležitostmi okolo mobilů

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.07.14 08:35

vypadá to SUPER - přesně to jsem potřeboval. Díky !

Datum: 21.07.14 14:36

koupeno, sice se to blbě drží v případě některých telefonů (zvláště ty menší, starší), ale kupodivu to funguje výtečně !

Děkuji za radu !

Datum: 09.07.14 08:40

Nejlepší řešení je zakoupit GSM Repeater (zadej si to do vyhledávače) a půjdou ti všechny mobily.

Instaloval jsem jich před lety několik a funguje to perfektně. Dnes už se dá koupit základní set lehce nad 2tis Kč. To už je skoro zadarmo.

např. http://www.gsmrepeater.cz/pro…ater-pico-v2_-zesilovac-mob/6

Datum: 09.07.14 23:14

To už je ale na hraně zákona.

Od: mako
Datum: 04.09.15 09:55

Ahoj, já si koupil repeater a když dám anténu (yagi) jen do vstupu tak nemám žádný signál, ale jakmile dám anténu /všesměrovku) na pokrytí domu tak signál GSM reater má, ale na mobilu to poznat nejde. Nic se nezlepší. Kde je prblém? Jak dlako od sebe musí být antény?

Datum: 22.07.14 23:51

Spíš zavolat na T-mobile,zeptat se proč omezili výkon jejich vysílače. I oni mohou mít chybku...

Ohodnoceno: 1x

Od: jdp
Datum: 23.07.14 02:35

Změňte operátora všichni. Takový Tesco mobil, pokud od nich nabíjíte a jste vlastníkem Tesco Club karty, máte pak volání za 1,25 Kč do cizí sítě, a pokud každý měsíc nabijete za 300,- pak zdarma do vlastní sítě.

Datum: 23.07.14 06:51

díky za nabídku - u vodafone máme všichni tarif Odepiš - tj. za 50kč měsíčně každý 400 minut zdarma...

Od zřízení mobilu platím měsíčně 60-160 Kč ... Kolik platíte vy? Jestli o tom mám i nadále přemýšlet :)

Datum: 23.07.14 09:43

paušál v této ceně a se 400min. do vlastní sítě už u nikoho neseženete; i samotného operátora vodafone tento nízký paušál nenechává klidným a přichází s mnohem "výhodnějšími" nabídkami, ...ale ne pro zákazníka ...být vámi tak to neřeším...jinak používám paušál za 600,-Kč bez omezení, 1GB dat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.